Reklama

Reklama

Tak wyglądało Kutno w latach 70. Zgadniecie, gdzie zrobiono te zdjęcia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sentymentalną podróż do przeszłości zafundował mieszkańcom Kutna i okolic Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. Dzięki fotografiom z zasobów archiwalnych WUOZ w Łodzi, mamy okazję spojrzeć na ulice miasta róż sprzed kilkudziesięciu lat.

Reklama

Fotografie zostały wykonane przez P. Mastalerza oraz A. Juszczaka w latach 1978-79 (wyjątkiem jest panorama miasta z lat 50. autorstwa L. Kozakiewicza.). Czym w tamtych latach żyli Polacy?

W 1978 r. Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek serialu "Noce i dnie", z kolei Program I Polskiego Radia rozpoczął nadawanie audycji Cztery Pory Roku. Skoro o porach roku mowa, na przełomie lat 78/79 Polacy zmagali się z zimą stulecia. Niewiele przed tym ruszyła seryjna produkcja samochodu FSO Polonez, zaś do kin weszło "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" Stanisława Barei. 

W 1979 r. z pierwszą wizytą do ojczystej ziemi przybył papież Jan Paweł II, Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęło przyjmowanie pacjentów, a na TVP zagościła"Pszczółka Maja". 

Wszystkie zdjęcia opublikowane w naszej galerii pochodzą z opracowania „Kutno- studium historyczna - urbanistyczne”, znajdującym się w zasobie archiwalnym Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.

Fotografie prezentują m.in. dawny plac Wolności, plac Piłsudskiego, ul. Wyszyńskiego, czy ul. Zamenhoffa. Rozpoznajecie pozostałe miejsca? 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy