Tancerze z Kutna wystąpili w Krakowie

Tancerze z Kutna wystąpili w Krakowie - Zdjęcie główne

WydarzeniaBartosz Topór i Justyna Klepczarek z Kutna wzięli udział w najstarszym i największym w Polsce, XXXVII Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego. Kutnianie zajęli dziesiąte miejsce w tańcach standardowych na 29 par tanecznych. Zawody odbyły się w weekend w Krakowie.Turniej ma rangę Mistrzostw Polski i obowiązuje na nim wyjątkowy regulamin, według którego każdy taniec jest oceniany oddzielnie. Skład par finałowych w każdym tańcu jest różny.

Para z kutnowskiego klubu "Faworyt", działającego przy KDK tańczyła w kategorii 14 - 15 lat klasa taneczna C. W finale tańczyli m.in. walc angielski, w tangu uplasowali się na 10. pozycji, w walcu wiedeńskim również na 10., w slowfoxie na 8., a w quickstepie na 21. miejscu. W ogólnej klasyfikacji podopieczni Małgorzaty Wodras w tańcach standardowych zajęli 10. miejsce.

Firma „Hurt-Pap” z Kutna ufundowała młodym tancerzom opłaty startowe.