Reklama

Reklama

TBS wybuduje nowe bloki. Miasto przypomina o naborze najemców, jakie warunki trzeba spełnić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie mają powstać dwa nowe bloki mieszkalne. Łącznie do użytku zostanie oddanych 36 mieszkań. Ratusz przypomina, że wciąż trwa nabór najemców.

Reklama

Miasto Kutno przypomina, że nabór najemców trwa tylko do końca stycznia. Dwa nowe bloki wybuduje TBS.

- Co trzeba zrobić, żeby być najemcą? Po pierwsze: złożyć wniosek do Urzędu Miasta Kutno, po drugie: spełniać kryterium dochodowe, po trzecie: być w gotowości do wniesienia wkładu własnego – przypomina Miasto Kutno na swoim facebooku.

Dwa nowe bloki z mieszkaniami czynszowymi mają powstać w naszym mieście w przyszłym roku.

Budynki mają zostać zlokalizowane przy ulicy Siemiradzkiego. Prezydent Kutna ogłosił nabór kandydatów na najemców lokali mieszkalnych na początku stycznia.

- Łącznie w obu budynkach mieścić się będzie 36 lokali wykończonych pod klucz o powierzchni od ponad 31 metrów kwadratowych do prawie 73 metrów kwadratowych. Prognozowany czynsz dla mieszkań uwarunkowany jest oczywiście od wielkości mieszkań i waha się od 420 do 950 zł – informował na początku roku Urząd Miasta w Kutnie.

Chętni do wynajmu mieszkań będą partycypować finansowo w budowie bloków. Wkład najemców wynosić będzie 30 procent kosztów budowy lokalu.

Ostateczną listę najemców wyłoni specjalna komisja. Osoby ubiegające się o najem mieszkań nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego położonego w Kutnie.

Potencjalni przyszli najemcy muszą spełniać również kryterium dochodowe. Nabór kandydatów na najemców lokali prowadzony będzie do 31 stycznia 2023 r.

- Budowa bloków powinna zakończyć się w drugim kwartale 2024 roku. Więcej informacji w ogłoszeniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej – dodawał Urząd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy