Reklama

Reklama

Tereny wokół kutnowskiej podstawówki nabiorą nowego blasku? Miasto chce zrealizować ciekawą inwestycję [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ciekawy pomysł przedstawił urząd miasta w Kutnie. Możliwe, że wkrótce tereny wokół jednej z kutnowskich szkół podstawowych doczekają się inwestycji w infrastrukturę sportową. Byłby to już drugi podobny projekt w naszym mieście.

Reklama

Przy SP nr 1 w Kutnie powstanie kompleks sportowy?

- Kolejna szkoła może zyskać nowoczesną i profesjonalną infrastrukturę do ćwiczeń. Kutno stara się o pieniądze na budowę boiska do baseballu i instalacji infrastruktury do min street workoutu przy Szkole Podstawowej nr 1. Do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi złożony został już wniosek o dofinansowanie projektu – informuje urząd miasta w Kutnie.

Jak podkreślono inwestycja ma na celu rozwijać ofertę dydaktyczną kutnowskiej "Jedynki" oraz poszerzyć bazę sportowo-rekreacyjną dla wszystkich mieszkańców.

- Według planów na terenie przy SP 1 mają powstać: rozbieg z bieżnią prostą do skoku w dal i zeskokiem, rzutnia do pchnięcia kulą, oraz plac do gier rodzinnych, boisko do gry w baseball 5, zestaw urządzeń do street workout park, baseballowy tunel do pałkowania, strefa bazy domowej – bullpen, butter box wraz z mini back stopem – wylicza ratusz.

Szacuje się, że koszt zadania wyniesie prawie 250 tysięcy złotych. Kutno stara się o dofinansowanie w kwocie ponad 180 000 złotych. Już teraz przy "Jedynce" znajduje się orlik, plac zabaw i siłownia plenerowa, więc wydaje się, że poszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej w tym miejscu jest dobrym pomysłem.

Trwa sportowa inwestycja przy kutnowskiej "Dziewiątce"

Podobna inwestycja, ale na sporo większą skalę, jest obecnie realizowana przy Szkole Podstawowej nr 9. Powstaje tam nowoczesny kompleks sportowy z różnego typu boiskami. Nowy obiekt będzie służyć zarówno wychowankom największej placówki oświatowej w mieście, jak i mieszkańcom. Będzie bowiem otwarty dla wszystkich trenujących.

- Dotychczasowy plac do gry zastąpi nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią z nowymi bramkami, piłkochwytami i wyznaczonymi liniami do różnego rodzaju gier zespołowych. Wytyczone będzie m.in. boisko do baseballu, do którego zakupione będą także specjalne tunele treningowe. Dodatkowo powstać ma boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do gry w badmintona. Ponadto przebudowane będą tartanowe bieżnie: sześciotorowa, prosta o długości 110 metrów i czterotorowa, okrężna o długości ponad 330 metrów. Do tego będą też miejsca do skoku w dal i trójskoku - wyliczał Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, zapowiadając tę inwestycję.

Powstanie również miejsce do trenowania skoku w wzwyż oraz pchnięcia kulą. Na terenie kompleksu ustawione zostaną stoły do gry w tenisa stołowego, zainstalowane zostaną nowe ławki, a całość będzie oczywiście odpowiednio oświetlona.

Wartość inwestycji to prawie 6 500 000 złotych. 5 000 000 złotych to pieniądze z pozyskanego dofinansowania.

Najprawdopodobniej nowoczesny kompleks będzie dostępny już podczas tegorocznych wakacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy