Reklama

Reklama

To nie był trzeźwy poranek w naszym regionie. Kilku kierowców straciło prawo jazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: policja.gov.pl

To nie był trzeźwy poranek w naszym regionie. Kilku kierowców straciło prawo jazdy - Zdjęcie główne

To nie był trzeźwy poranek w naszym regionie. Kilku kierowców straciło prawo jazdy | foto policja.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trzech pijanych kierowców zatrzymali funkcjonariusze drogówki podczas przeprowadzonej w poniedziałek w naszym regionie akcji "Trzeźwy poranek". Poza utratą prawa jazdy czekają ich teraz surowe konsekwencje prawne.

Reklama

Tylko jednego poranka zatrzymano trzech pijanych kierowców

Konsekwencje prawne za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to wysoka grzywna, zatrzymanie prawa jazdy i kara do 2 lat więzienia. Warto jednak pamiętać, że jazda "na podwójnym gazie" może być przyczyną zdarzeń drogowych, co w konsekwencji naraża innych użytkowników dróg na utratę zdrowia, a nawet życia.

Policjanci prowadzą działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości. Tak było minionej doby podczas akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy. 

- Od wczesnych godzin porannych w różnych punktach policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kontroli poddano 124 kierowców, z czego trzech wsiadło za kierownicę pod jego działaniem. Poza utratą prawa jazdy czekają ich teraz surowe konsekwencje prawne - informuje asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

CZYTAJ TAKŻE: W tych sklepach zrobisz najtańsze zakupy. Które z nich są w Kutnie? [RANKING]

Policjanci apelują o zdecydowaną reakcję wobec pijanych kierowców.

- Gdy widzimy, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, nie bądźmy obojętni i wezwijmy policję. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla oficer prasowy łęczyckiej policji. 

Nietrzeźwych kierujących nie brakuje także w powiecie kutnowskim. 19 lutego br. w godzinach popołudniowych policjanci z kutnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej forda mondeo. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 27-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie stan po użyciu alkoholu – 0,44 promila.

- Policjanci w trakcie kontroli drogowej wylegitymowali kierowcę oraz pasażera. Okazało się, że 37-letni pasażer jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Kutnie wydał nakaz doprowadzenia mieszkańca powiatu kutnowskiego do zakładu karnego celem odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności - informują kutnowscy policjanci.

Info: KPP Łęczyca/KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy