reklama
reklama

To ostatnia szansa na otrzymanie tego świadczenia. Inaczej pieniądze przepadną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay/zus

To ostatnia szansa na otrzymanie tego świadczenia. Inaczej pieniądze przepadną - Zdjęcie główne

Przedsiębiorcy oraz osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych, które odczuły negatywne skutki pandemii, do 16 sierpnia mogą wystąpić o świadczenie postojowe. | foto pixabay/zus

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaPrzedsiębiorcy oraz osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych, które odczuły negatywne skutki pandemii, do 16 sierpnia mogą wystąpić o świadczenie postojowe. Po tym czasie wsparcie nie zostanie przydzielone, a pieniądze przepadną.
reklama

Świadczenie postojowe. Ostatnie chwile na złożenie wniosku

O świadczenie postojowe mogą ubiegać się osoby, które spełnią określone warunki. Jego wysokość to 80 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w 2020 roku, czyli 2080 złotych. Przedsiębiorca, który rozlicza podatki w formie karty podatkowej i jest osobą zwolnioną z opłacania podatku VAT, może liczyć na świadczenie postojowe w wysokości 1300 zł.

- Zgodnie z przepisami wnioski można złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zniesiono stan epidemii. W Polsce zniesiono stan epidemii 16 maja 2022 r., dlatego osoby, które starają się o postojowe, mają czas na złożenie stosownego wniosku do 16 sierpnia 2022 roku – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

reklama

Termin 16 sierpnia dotyczy wniosków: RSP-D, RSP-DK, RSP-DB, RSP-DD, RSP-DD6, RSP-SK, RSP-C, RSP-CZ, RSP-CK, RSP-CD6.

Świadczenie postojowe przeznaczone jest dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne i przedsiębiorców, którzy negatywnie odczuli skutki Covid-19 w Polsce. Aby otrzymać środki należy spełnić kilka warunków. Informacje w tej sprawie są na stronie internetowej ZUS.

reklama

Od 1 lipca 2022 r. wypłata świadczenia postojowego dla przedsiębiorcy jest pomocą de minimis. Dlatego przedsiębiorcy muszą dołączyć oświadczenie o wielkości pomocy de minimis, którą otrzymali w ciągu ostatnich trzech lat podatkowych (oświadczenie RPD) albo oświadczenie o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie (oświadczenie RD-2). Oświadczenie RD-2 można zrobić samodzielnie na PUE i dołączyć do wniosku. A także formularz informacji potrzebnych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (RFD). Jeżeli taki formularz nie zostanie dołączony, wniosek pozostanie bez rozpatrzenia.

Info: ZUS

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama