Reklama

Trawniki w mieście są źle pielęgnowane?

Opublikowano:
Autor:

Trawniki w mieście są źle pielęgnowane? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nasze miasto pięknieje z roku na rok coraz bardziej. Budowane są nowe chodniki zaś stare są remontowane, powstają nowe ścieżki rowerowe. Wszystko to ma wpływ na komfort życia w Kutnie. Modernizacje nie omijają też osiedli mieszkalnych, które zyskują dużo pod względem estetyki i przystępności dla mieszkańców. Problemem są jednak trawniki, które zdaniem mieszkańców są źle pielęgnowane.

Mieszkańcy zauważają, że trawniki nie są odpowiednio przygotowane przed rozpoczęciem koszenia. Pracownicy firm, które zawarły z miastem odpowiednie umowy o konserwacji zieleni, nie sprzątają terenu z butelek czy papierów.

- Tłumaczenie, że papiery zostały porozrzucane po ich pracy nie są prawdziwe. Gołym okiem widać, że to stare, pożółkłe śmieci – mówi radny, Robert Małachowski.

Uwagę zwraca też fakt, że po skończeniu koszenia pracownicy nie grabią terenu ani nie zamiatają chodników, tylko specjalnymi „odkurzaczami” rozpylają śmieci i skoszoną trawę po okolicy.

- Nie widziałam tu nigdy nikogo, kto sprzątałby trawniki albo je grabił. Na osiedlu nie brakuje zieleni, ale samo koszenie trawy nie sprawia, że trawniki wyglądają jakoś rewelacyjnie. A wystarczyłoby poświęcić nieco więcej czasu i zrobić to porządnie – mówiła nam pani Agnieszka spotkana przy ul. Tarnowskiego.

W ubiegłym roku radny Robert Małachowski składał stosowną interpelację, w której prosił o częstsze kontrolowanie przez magistrat przedsiębiorstw, które są odpowiedzialne za pielęgnację zieleni w naszym mieście. Zwracał też uwagę na wątpliwą jakość wykonywanych przez nich prac.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE