Trudna przeprawa AZS-u w Gniewinie

Trudna przeprawa AZS-u w Gniewinie - Zdjęcie główne

WydarzeniaKoszykarze AZS WSGK Polfarmex Kutno wygrali pierwsze z trzech arcy ważnych spotkań dla układu tabeli II ligi gr. A. Podopieczni Andrzeja Kowalczyka zwyciężyli na wyjeździe z Żurawiem Gniewino 77:74 (19:27, 19:19, 23:14, 16:14).Dwadzieścia punktów dla kutnian zdobył doświadczony Mariusz Bacik (na zdjęciu), który rozegrał najlepszy mecz w rundzie.W pierwszej kwarcie przewagą aż 8 punktów wygrali gospodarze, którzy pokazali, że sobotnie spotkanie nie będzie należało do łatwych dla AZS-u.

"Akademicy" w drugiej kwarcie nie odrobili strat i zremisowali 19:19. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał bardzo niekorzystny dla kutnian wynik 46:38.

Dwie ostatnie kwarty należały już do AZS-u, który pokazał, że potrafil odwrócić losy spotkania. W trzeciej kwarcie wygrał 23:14, a w ostatniej części spotkania wyrwał w ostatniej chwili zwycięstwo i dzięki wygranej 16:14, całe spotkanie zakończyło się wynikiem 77:74 dla gości.

Już w środę na własnym parkiecie AZS zmierzy się ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Władysławowa, natomiast kolejna sobota to wyjazdowe spotkanie z Turem w Bielsku Podlaskim, drużyną która ma cały czas szanse na grę w play-off. Zapraszamy już teraz.

TS Żuraw Gniewino 74:77 AZS WSGK Polfarmex Kutno
(27:19, 19:19, 14:23, 14:16)

TS Żuraw Gniewino: P. Pawłowski 19 (1), M. Igliński 15 (1), B. Kobus 12 (2), Ł. Nieleszczuk 9 (1), M. Wilk 8, Ł. Zimniewicz 7 (1), P. Podbielski 2, J. Bogusz 2, K. Mudlaf 0

AZS Polfarmex Kutno: M. Bacik 20, M. Marciniak 15 (1), K. Kromer 13, A. Perka 8, G. Małecki 8 (1), T. Smorawiński 6 (1), T. Deja 4, P. Pustelnik 3 (1), P. Pydych 0