Reklama

Reklama

Ty też możesz być członkiem tej rady! Miasto szuka kandydatów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Ty też możesz być członkiem tej rady! Miasto szuka kandydatów - Zdjęcie główne

Miasto poszukuje kandydatów do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa nabór uzupełniający do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Miasto cały czas czeka na zgłoszenia kandydatów reprezentujących organizacje pozarządowe. Swoje propozycje mogą składać organizacje działające na terenie Kutna.

Reklama

- W pierwszym naborze zgłoszono niewystarczającą liczbę kandydatów. To spowodowało, że musieliśmy podjąć decyzję o ogłoszeniu naboru uzupełniającego  – mówi Zbigniew Wdowiak, zastępca Prezydenta Kutna.

Karty zgłoszeniowe można pobrać w budynku urzędu miasta w pokojach: 235, 410 i 507. Dodatkowo są one także do znalezienia na stronie urzędu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Do karty należy dołączyć dokument, z którego wynika upoważnienie do reprezentowania organizacji pozarządowej.

Takim dokumentem może być na przykład aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego bądź ewidencji stowarzyszeń poprowadzonej przez starostę kutnowskiego. Nabór kandydatów do rady trwa do 17 stycznia. Lista zgłoszonych kandydatów zostanie opublikowana, po czym przeprowadzone będą wybory, które ostatecznie wyłonią członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W skład Rady wchodzi 12 osób. Sześć z nich to przedstawiciele organizacji pozarządowych, trzy osoby wyznaczane są z ramienia Rady Miasta, a trzy reprezentują Prezydenta Miasta Kutno.

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie jest organem konsultacyjnym w sprawach dotyczących życia społecznego miasta. Celem Rady jest wypracowywanie dobrych warunków do tworzenia praktycznej współpracy pomiędzy samorządem i jednostkami samorządowymi a organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Rada pełni funkcję doradczą i inicjatywną.

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy