Reklama

Reklama

Uciekli przed wojną, porzucili własne domy. Teraz schronienie znaleźli w Kutnie [FOTO]

Opublikowano: śr, 2 mar 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strach, przerażenie, niepewność i wdzięczność za okazaną pomoc. Te uczucia mieszają się w Zespole Mieszkalno-Integracyjnym przy ul. Majdany 1. Od piątku, 25 lutego, w związku z wojną w Ukrainie i pomocy udzielanej uchodźcom, zakwaterowanych zostało tam 12 osób.

Reklama

Uchodźcy z Ukrainy w Kutnie

Rodziny z dziećmi mieszkają w czterech lokalach. We wtorek, 1 marca, zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak odwiedził obywateli Ukrainy, aby sprawdzić, czy nowi mieszkańcy potrzebują dodatkowej pomocy.

- Przekazano nam dużo pomocy za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Wszystko jest w porządku – mówiła jedna z mieszkanek.

Historie uchodźców są przerażające. Szczególnie te opowiadane przez dzieci.

- Jednym z pierwszych pytań chłopca, który przyjechał do nas z mamą było, czy jest tu bezpiecznie i czy nie wybuchają tu bomby – relacjonuje Joanna Zajkowska, kierownik Zespołu Mieszkalno-Integracyjnego.

Wszyscy uchodźcy z Ukrainy mają wypisaną na twarzach troskę o swój kraj. 

- Miejmy nadzieję, że kiedyś będą mogli do wrócić do niego i cieszyć się wolnością – komentują przedstawiciele Urzędu Miasta. 

Urząd Miasta powołał specjalną radę

Przypomnijmy, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, w Polsce schronienia szuka duża grupa uchodźców. Pierwsi z nich przybyli do Kutna w miniony weekend. Miasto poinformowało z kolei o powołaniu zespołu ds. wdrożenia pomocy obywatelom Ukrainy.

- Będzie on odpowiedzialny za bezpośrednią reakcję na potrzeby lokalowe, skoordynowanie i przekazywanie pomocy rzeczowej płynącej od mieszkańców oraz komunikację informacyjną zarówno dla potrzebujących jak i chcących pomagać - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Kutnie.

Od dziś działa za to punkt zbiórki darów dla potrzebujących. Wszelkie rzeczy będzie można przynosić do magazynu Banku Żywności w Kutnie przy ul. Bema 3. Lista produktów jest długa, więcej dowiecie się tutaj – KLIK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy