Reklama

Reklama

Uczcili rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Opublikowano: wt, 13 gru 2016 13:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Punktualnie o godz. 12 pod pomnikiem „Ulotka” rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na terenie Polski. W obchodach wzięli udział m.in. prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński i jego zastępcy, Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja oraz starosta Powiatu Kutnowskiego, Krzysztof Debich.

Reklama

W trakcie uroczystości przypomniano tragiczną historię działaczy Solidarności prześladowanych przez komunistyczne władze. Jednocześnie wyrażono uznanie dla tych, którzy stawiali opór i czynnie sprzeciwiali się terrorowi wprowadzonemu przez komunistów.

- Ruch Społeczny „Solidarność” wyzwolił poczucie własnej wartości, godności oraz świadomość praw, jakie przysługują każdemu człowiekowi, szczególnie prawa do wolności. Idea Solidarności przetrwała trudne czasy, doprowadziła do przemian politycznych, do odzyskania podmiotowości i wolności narodu – mówił prezydent, Zbigniew Burzyński.

Prezydent podkreślał, jak ważna jest pamięć o zasługach byłych działaczy związkowych, których heroizm i zaangażowanie przyczyniły się do obalenia totalitaryzmu w naszej Ojczyźnie. Mówił też o kutnowskich działaczach opozycji, którzy poświęcili się walce o lepszą Polskę.

Po przemówieniach zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)