reklama

V międzyszkolny festiwal piosenki dziecięcej

Opublikowano:
Autor:

V międzyszkolny festiwal piosenki dziecięcej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 16-go w Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie został przeprowadzony V Międzyszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana świetlica” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” Konkurs zorganizowali: Wiesław Zwarycz i Piotr Pawlak. W festiwalu uczestniczyły 3-osobowe reprezentacje świetlic szkolnych z SP 5, SP 6 i SP 9 (uczniowie klas 0 – III) wraz z opiekunami. Zakres tematyczny obejmował polską piosenkę dziecięcą. Występy odbywały się w hali sportowej. Uczestników powitała pani Emilia Malanowska. Gościem i obserwatorem imprezy była pani Anna Michalska – Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Kutnie. Prowadzącym imprezę był Piotr Pawlak, który przygotował uczniów, zamontował dekorację i opiekował się przybyłymi gośćmi. Piotr Pawlak akompaniował też wszystkim solistom do utworu obowiązkowego i zespołowi „Szósteczka”,zaś odpowiedzialnym za nagłośnienie oraz głównym organizatorem był Wiesław Zwarycz, który opracował koncepcję imprezy.

W skład komisji konkursowej (JURY) weszły:

- Karolina Zabłocka, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 5 w Kutnie – przewodnicząca
- Alina Murzynowska, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie

Kryteria, według których oceniano występy, to:
- dobór repertuaru
- interpretacja
- ogólne wrażenie estetyczne

Zastosowano dziesięciostopniową skalę oceniania. Przegląd miał charakter wokalnych prezentacji zespołowych, a następnie – indywidualnych. Nowością było w tym roku wprowadzenie dwóch kategorii wiekowych i, oprócz prezentacji dowolnej - konieczność wykonania utworu obowiązkowego „na żywo” z akompaniamentem. W regulaminie znalazł się zapis, że piosenką dowolną może być wyłącznie utwór, którego wykonanie nie było nagrodzone na żadnym festiwalu lub przeglądzie.

Po naradzie jury i sformułowaniu praktycznych wniosków, nastąpiło wręczenie nagród oraz dyplomów dla solistów i zespołów, oraz podziękowań dla opiekunów grup, nauczycieli, którzy przygotowali uczniów, a także osób współpracujących.

Wyniki konkursu

Klasyfikacja indywidualna:

W pierwszej kategorii wiekowej (klasy 0 i 1) zwyciężyła Hania Tomczak z klasy I SP 9 z piosenką „Laleczka z saskiej porcelany”, drugie miejsce zajęła Alicja Marchewka z klasy I SP 5, która zaśpiewała „Deszczowy walczyk”, zaś trzecia była Maja Staniszewska z klasy 0 SP 6 (również „Laleczka…”)

W drugiej kategorii (klasy 2 i 3) pierwsze miejsce zajęła Kinga Rosik z klasy II SP 5 z piosenką „A ja nie wierzę”, przed Mają Andrzejewską („Malutkim i tym większym”) z kl. III SP 6 i Natalia Kamińską („Świat, to wielka tajemnica”) z kl. III SP 5. Miejsce 4 zajęła Marysia Wawrzyńczak („Czekolada, och”) z kl. III SP 9, a piąta była Barbara Zawierucha („To my”) z kl. III SP 6.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę o wartości zależnej od zdobytego miejsca. Głównymi trofeami były statuetki z okolicznościowym nadrukiem. Kolejne miejsca uhonorowano płytami CD.

B. Klasyfikacja zespołowa:

Zespół „Piąteczka” z SP 5 zaśpiewał piosenkę „Łąka”, „Szósteczka” wykonała „Złoty klucz”, a „Dziewiąteczka” – „Urodzinowy prezent”. Zespoły biorące udział w tej „bitwie na głosy” zaprezentowały bardzo wysoki, wyrównany poziom. Wszystkie trzy grupy otrzymały od JURY maksymalną liczbę punktów. Każdy „band” otrzymał dyplom za zdobyte I miejsce i wylosował grę planszowo-stolikową. Do świetlicy w SP 9 trafiła gra MONOPOLY, do SP 5 – RUMMIKUB, natomiast do SP 6 – SCRABBLE. Prezydent Miasta Kutno ufundował też dla każdego zespołu publikację książkową o historii samorządu naszego miasta i płytę CD.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo