Reklama

Video marketing - nowa forma komunikacji

Opublikowano:
Autor:

Video marketing - nowa forma komunikacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nastąpił niespotykany jak dotąd rozwój środków komunikacji oraz porozumiewania się na odległość. Stosowane niegdyś telegrafy oraz telefony stacjonarne szybko zastąpione zostały wpierw przez telefonię komórkową (mobilną), by zaraz po tym zostać zepchnięte na bok przez nowoczesne media elektroniczne z Internetem na czele. Nikogo w obecnych czasach nie dziwi, że codzienną formą komunikowania się pomiędzy ludźmi są wideokonferencje organizowane przy użyciu specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Nie budzi też sensacji fakt, że coraz częściej rozmowy telefoniczne zastępują nam rozmowy na Skypie, czy też to, że wysyłane niegdyś masowo smsy zastępowane są przez takie aplikacje jak na przykład Viber czy Messenger będący częścią portalu facebook.

Postępujący rozwój nowych technologii nie pozostał także bez wpływu na charakter mediów oraz form komunikacji przedsiębiorców z ich potencjalnymi kontrahentami i klientami, które siłą rzeczy wykorzystywać muszą możliwości, takie jak na przykład Video marketing, jakie dało upowszechnienie Internetu oraz innych mobilnych form przekazu.

Ostatnio przeprowadzane przez ekspertów badania jasno dowodzą zresztą, że wykorzystanie nowoczesnych form komunikacji z konsumentem pozostaje o wiele bardziej efektywne, aniżeli wykorzystywane do tej pory metody przekazu treści reklamowej i promocyjnej. Podobnie jak pozycjonowanie są jedną z efektywniejszych form reklamy. Do lamusa zaczynają powoli odchodzić czytane niegdyś powszechnie gazety i magazyny w papierowych wersjach, coraz mniej osób przykłada też wagę do ulotek reklamowych, które najczęściej bez zerknięcia na nie wyrzucane są przez przychodniów do kosza.

Możliwości, jakie stworzone zostały dzięki rozwojowi Internetu sprawiają bowiem, że o wiele łatwiej dotrzeć do obranej przez nas grupy docelowej właśnie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form komunikacji, związanych z Video marketingiem, użyciem na cele promocyjne i reklamowe mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy inne tego rodzaju portale, a także aktywnej działalności na specjalistycznych portalach i serwisach internetowych, które skupiają środowisko eksperckie i gdzie możliwe jest pozyskanie ciekawych kontaktów handlowych.

Decydując się na wykorzystanie Video marketingu do budowania wizerunku prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim – każda tego rodzaju działalność musi być niezwykle przemyślana i konsekwentna. Jak wiadomo nie od dziś – Internet zapamiętuje wszystko, zaś nietrafiony przekaz reklamowy lub materiał filmowy rzutować mogą na wizerunek firmy przez długi czas. Warto także pamiętać, że odbiorca przekazywanych mu treści w pierwszej kolejności zwracać będzie uwagę na atrakcyjność wizualną samej formy przekazu.

Dlatego też, jeżeli sami nie czujemy się na siłach, warto prace nad filmami promocyjnymi i reklamowymi zlecić ekspertom w branży, którzy dysponować będą odpowiednim doświadczeniem, a także zapleczem personalnym i technicznym, umożliwiającym wyprodukowanie dobrego materiału. Wreszcie nie można też zapominać, że na sukces zawsze pracuje się przez dłuższy czas i nie powinno się rezygnować po jednym lub dwóch materiałach, które nie osiągnęły zamierzonego efektu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE