Reklama

Reklama

Pomagają dzieciom, które doświadczyły wojny. "Nie po każdym widać, że nadal czuje niepokój" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niejednokrotnie dzieci, które przeżyły tragiczne wydarzenia za naszą wschodnią granicą potrzebują dużo więcej niż dachu nad głową i czegoś do jedzenia. Często ważniejsze jest wsparcie psychologiczne, by wojenna trauma nie pozbawiła ich całkowicie tego, co w dzieciństwie najfajniejsze – radości i zabawy. Właśnie dlatego w Kutnie prowadzone są zajęcia, które mają pomóc im w walce z wojenną traumą.

Reklama

W kutnowskim Kościele Zielonoświątkowym przy ulicy Filipowicza organizowane są spotkania i warsztaty dla dzieci z Ukrainy, które zostały dotknięte inwazją wojsk rosyjskich na ich kraj.

- Rozpoczęliśmy w poniedziałek, a kończymy dzisiaj. Mieliśmy szkolenia jak pracować z takimi dziećmi, jak wypracować, by jak najmniej się bały. Niektóre dzieci pozornie czują się bezpieczne, ale czują jakąś niepewność, co nie zawsze po nich widać. Nasz program zakłada, że codziennie rozmawiamy np. o sercu, drugiego o snach itp. – wylicza pani Tetiana, Ukrainka mieszkająca w Kutnie

Wszystko odbywa się w atmosferze radości i zabawy. W zajęciach bierze udział ponad 60 dzieci. Warto dodać, że władze Miasta Kutno ufundowały dla nich obiady.

Pani Tetiana dodaje, że prawdopodobnie wkrótce odbędzie się druga tura warsztatów.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Operation Mobilisation (w skrócie OM). 

- To organizacja, która powstała w 1957 roku, a obecnie działa w przeszło 110 krajach. Naszą misją jest motywowanie i wyposażanie ludzi, by dzielili się Bożą miłością z mieszkańcami całej ziemi. Staramy się umacniać istniejące społeczności chrześcijańskie, a w miejscach, gdzie Jezus nie jest jeszcze znany – zakładać nowe – informują członkowie OM.

Warsztaty dla dzieci po doświadczeniach traumy w związku z wojną na Ukrainie odbywają się w ramach programu Operation Safe. OpSafe oparty jest o wiedzę i doświadczenie w warunkach uchodźstwa, wojny, trzęsień ziemi, powodzi, itp, ceniony przez fachowców, oparty na chrześcijańskich wartościach i ewangelicznym przesłaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy