Reklama

Reklama

W Kutnie powstanie grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą domową? Wicestarosta: „Będziemy Waszym wsparciem”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com/Powiat Kutnowski

W Kutnie powstanie grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą domową? Wicestarosta: „Będziemy Waszym wsparciem”  - Zdjęcie główne

Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska zapowiedziała utworzenie grup wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą domową | foto pixabay.com/Powiat Kutnowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Według raportu CBOS z 2019 roku 12 proc. kobiet deklaruje, że było bitych przez swoich mężów lub partnerów. Przemoc domowa to poważny problem, który w czasie pandemii koronawirusa nasilił się niestety jeszcze bardziej. W tej sytuacji głos zabrała wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, która zapowiedziała utworzenie grup wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą w rodzinie.

Reklama

Starostwo Powiatowe w Kutnie poinformowało w mediach społecznościowych o podjętych przez wicestarostę działaniach mających na celu wsparcie kobiet dotkniętych przemocą w rodzinie.  

- Przemoc jest procesem. Osobie doznającej przemocy trudno jest stwierdzić kiedy „to się zaczęło”... Zwykle zaczyna się od drobnych uszczypliwości, złośliwego krytykowania, incydentów agresji, a kończy na poniżaniu i brutalnej przemocy – podkreśla Magdalena Krupińska-Kotulska. 

W związku z powyższym planowane jest utworzenie grup wsparcia dla tych osób. Na niniejszą okoliczność Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie opracowało „Wniosek  o dofinansowanie projektu w ramach Programu Osłonowego”.

Aktualnie wniosek został złożony w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim i oczekuje na rozpatrzenie, które planowane jest w drugim półroczu bieżącego roku. Wicestarosta zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by osoby potrzebujące takiej pomocy, ją otrzymały. 

- Osoby stosujące przemoc często wykorzystują strach, który skutecznie paraliżuje ofiarę. Nie należy ulegać przemocy, ofiara nie powinna być zamknięta z oprawcą w czterech ścianach. Przemoc jest przestępstwem i nikt nie powinien się na nią godzić... Osoby dotknięte przemocą mogą liczyć na moją, naszą pomoc, będziemy waszym wsparciem... -  mówi.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy