Reklama

Reklama

W kutnowskim szpitalu praca wre: trwa rozbudowa ZOL-u. Kiedy otwarcie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dostępnych obecnie 61 łóżek to zbyt mało, by spełnić potrzeby mieszkańców powiatu kutnowskiego. Osób czekających na miejsce w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym kutnowskiego szpitala nie brakuje, a problem ten - chociażby częściowo - rozwiązać ma poszerzenie oddziału o jego nieużywaną dotychczas powierzchnię. Remont ZOL-u idzie pełną parą, lecz od finalizacji dzielą nas jeszcze długie godziny mozolnej pracy. Kiedy można spodziewać się wielkiego otwarcia?

Reklama

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w nowej odsłonie został oficjalnie oddany do użytku w czerwcu 2014 roku. Od tamtej pory na drugie piętro kutnowskiej lecznicy trafiają kolejni pacjenci wymagający całodobowej opieki. Obecnie przebywa tam 61 osób, czyli maksymalna liczba, jaką może pomieścić oddział. Drugie tyle czeka na zwolnienie się któregoś z łóżek. 

Niedostatek wolnych miejsc na ZOL-u to bolączka KSS. W ubiegłym roku placówka wpadła na pomysł, by zaadaptować dotąd nieużywaną powierzchnię części oddziału, doprowadzając ją metodą gospodarczą do użytkowania. Fundusze na ten cel - w wysokości 400 tys. zł - wyłoży Miasto Kutno.

Prace ruszyły na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Jak mówi nam zastępca dyrektora do spraw komunikacji i jakości, Bartosz Serenda, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oddział zostanie otwarty jeszcze na wiosnę.  

- Dzięki przebudowie ZOL poszerzy się o kolejne 24 łóżka. To z pewnością dobra informacja dla mieszkańców powiatu kutnowskiego, którzy miesiącami muszą czekać na wolne miejsce - komentuje kierownik oddziału, Anna Bewicz.

Przypomnijmy, że to nie jedyna pozytywna zmiana, jaką przejdzie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W ubiegłym roku rozpoczęto budowę parku przyszpitalnego, który służyć ma m.in. pacjentom ZOL-u. Początkowo zakładano, że uda się go ukończyć latem. Sezon urolopowy, niedyspozycyjność osób niezbędnych przy pracach i brak funduszy sprawiają jednak, że finalizacja przedsięwzięcia zaliczyła poślizg. Inicjatywa jest bowiem realizowana dzięki wsparciu zwykłych mieszkańców powiatu kutnowskiego, a także sponsorów. Prace najprawdopodobniej będą kontynuowane wiosną. 

W parku pojawić ma się trawnik, teren otoczony zostanie drewnianym płotem, powstaną alejki z kostki, zamontowane zostaną ławki. Możliwe, że uda się zainstalować nowe oświetlenie, a pod ziemią zostanie zakopana kapsuła czasu dla następnych pokoleń. Nad nią pojawi się skwer z tablicą i informacją, że danego dnia danego roku mieszkańcy powiatu kutnowskiego zostawili pamiątkę. Docelowo w przyszłości w przyszpitalnym parku odbywać mają się różnego rodzaju inicjatywy, m.in.: koncerty, występy młodzieży i starty rajdów rowerowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy