Reklama

Reklama

W powiecie kutnowskim pomagają uchodźcom. Jedna z parafii zachęca do włączenia się do zbiórki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. Straż Graniczna/Wikipedia

W powiecie kutnowskim pomagają uchodźcom. Jedna z parafii zachęca do włączenia się do zbiórki  - Zdjęcie główne

W powiecie kutnowskim pomagają uchodźcom. Jedna z parafii zachęca do włączenia się do zbiórki | foto fot. Straż Graniczna/Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zastanawiasz się, jak pomóc uchodźcom koczującym przy polsko–białoruskiej granicy? Z inicjatywą wychodzi jedna z parafii w powiecie kutnowskim. Proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach ogłasza zbiórkę rzeczy dla migrantów i zachęca do wsparcia.

Reklama

Podczas niedzielnej mszy świętej 17 października, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach zaapelował z ambony do mieszkańców o włączenie się do zbiórki rzeczy pierwszej potrzeby dla uchodźców.

 - Słyszymy w mediach o trudnej sytuacji na granicy wschodniej. Każdy z nas ma jakąś opinię na ten temat, co nie zmienia faktu, że nasz bliźni potrzebuje pomocy. Jako proboszcz skontaktowałem się dyrektorem Caritas Diecezji Białostockiej i on ucieszył się, że chcemy się włączyć w pomoc dla uchodźców – mówił proboszcz Ks. dziekan Tomasz Jackowski.

Najbardziej potrzebne są czapki, szaliki, rękawice i skarpety. Jak zaznacza proboszcz, na chwilę obecną lepiej nie przynosić odzieży. Można również pomóc poprzez ofiarowanie koca lub śpiwora, a dyrektor Caritas Diecezji Białostockiej wspomniał także o batonach energetycznych.

- Jeśli ktoś zdecyduje się na taką formę pomocy, bardzo proszę dostarczać wspomniane rzeczy na plebanię od poniedziałku do soboty w godzinach od 16:00 do 17.00. Gdy będzie tych rzeczy sporo, zawieziemy je do Caritasu do Białegostoku – dodaje Ks. dziekan.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE