Reklama

Reklama

Wandal w oku kamery. Mężczyzna wpadł dzięki miejskiemu monitoringowi

Opublikowano: pt, 20 maj 2022 19:00
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Wandal w oku kamery. Mężczyzna wpadł dzięki miejskiemu monitoringowi - Zdjęcie główne

Wandala który zniszczył zieleń w Krośniewicach udało się ustalić dzięki kamerom miejskiego monitoringu | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jaki jest sens niszczenia naszej wspólnej własności? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że osoby, którym przeszkadzają ławki, kosze na śmieci lub miejska zieleń nie zawsze mogą czuć się bezkarne. Dowodem na to jest niedawna sytuacja z powiatu kutnowskiego. Wandala udało się ustalić dzięki miejskiemu monitoringowi.

Reklama

Kamery miejskiego monitoringu od zawsze budzą emocje. Jedni chcieliby żeby było ich jak najwięcej, inni uważają, że to ograniczanie prywatności mieszkańców. Lecz nie można zaprzeczyć – o czym niejednokrotnie przekonaliśmy się w Kutnie – że dzięki monitoringowi często udaje się ustalić sprawców wykroczeń, przestępstw, lub aktów wandalizmu.

Tak było w tym tygodniu w Krośniewicach. Tamtejszy Urząd Miejski poinformował, że w nocy z 18 na 19 maja ktoś zdemolował miejską zieleń. I zgoda, kwiatów można nie lubić, nie w każdym budzą zachwyt, ale po co od razu je niszczyć? Ciężko powiedzieć. Fakt jest jednak taki, że w tym przypadku wandal zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Władze Krośniewic podały, że sprawcę zniszczenia kwiatów zarejestrowały właśnie wspomniane kamery miejskiego monitoringu. Przy okazji zaapelowano do mieszkańców.

- Zwracam się z apelem, szanowni Państwo - szanujmy pracę drugiego człowieka, razem dbajmy, by nasze miasto było piękne – mówi Burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy