Reklama

Reklama

Wielki dzień kutnowskich strażaków. Nagrody, awanse i duże obchody [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 20 maj 2022 17:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami duża strażacka uroczystość. Przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej odbył się podniosły apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość połączono z obchodami powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Reklama

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści z terenu powiatu kutnowskiego, Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. Zbigniew Łyszkowicz, przedstawiciele władz samorządowych powiatu kutnowskiego, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele służb, instytucji oraz mieszkańcy Miasta Kutna.

Uroczystość rozpoczęto złożeniem meldunku Zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Mariusza Jagodzińskiego. Następnie przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego podniesiono flagę państwową na maszt. 

- Dzisiejszy dzień jest szczególnym dla wszystkich osób związanych ze strażackim mundurem. Jest dniem wyjątkowym, ponieważ oprócz życzeń jakie otrzymujemy od wielu osób zostajemy odznaczeni wyróżnieniami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe, co traktujemy jako wyraz uznania dla naszej służby. Dzień Strażaka to święto wszystkich strażaków – zawodowych i ochotników – podkreślał st. bryg. Marek Myszkowski, komendant KP PSP Kutno.

Dodał, że dzisiejsze obchody z uwagi na połączenie ich z jubileuszem powołania Państwowej Straży Pożarnej są wyjątkowe. Potem pokrótce przypomniał 30-letnią historię PSP.

Podczas dalszej części uroczystego apelu Starosta Powiatu Kutnowskiego Daniel Kowalik, odznaczył sztandar komendy medalem „Zasłużony dla powiatu kutnowskiego” za szczególne zasługi na rzecz organizacji, funkcjonowania i rozwoju ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu kutnowskiego. 

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka był doskonałą okazją do wręczenia kutnowskim strażakom: odznak i odznaczeń oraz aktów nadania wyższych stopni. Przyznano 3 awanse w korpusie oficerskim, 4 w korpusie aspiranckim oraz 5 w korpusie podoficerskim i 4 awanse na stopień starszego strażaka funkcjonariuszom pełniącym służbę w KP PSP w Kutnie.  Ponadto odznaczono 2 funkcjonariuszy odznakom „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz 14 strażaków medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”. 

Podczas uroczystego apelu podziękowania i gratulację na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie st. bryg. Marka Myszkowskiego złożyli parlamentarzyści i samorządowcy. Komendant Powiatowy PSP w Kutnie na zakończenie uroczystości przemawiając do zebranych przedstawicieli władz samorządowych, instytucji państwowych, organizacji społecznych złożył gratulacje awansowanym, wyróżnionym i odznaczonym strażakom. 

Podziękował zaproszonym gościom za trud, jaki wkładają w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców i współpracę z instytucjami i organizacjami społecznymi, jak również złożone zostały podziękowania za wkład w budowaniu i utrzymaniu sprawnego systemu ochrony przeciwpożarowej na szczeblu powiatu. 

Uroczystości towarzyszyły strażackie wozy bojowe zarówno te jeszcze niemal pachnące nowością, jak i te dużo starsze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy