Reklama

Reklama

Watykan dziękuje mieszkańcowi pow. kutnowskiego. "Przekazujemy Błogosławieństwo Jego Świątobliwości"

Opublikowano: pt, 28 sty 2022 13:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stolica Apostolska wystosowała list do mieszkańca powiatu kutnowskiego. Watykan dziękuje w nim za wiersz napisany dla Papieża Franciszka.

Reklama

- Nasz Żychlin może poszczycić się wieloma wybitnymi postaciami czy to w dziedzinie przemysłu, kultury, sportu czy sztuki. Jednym z nich jest Pan Wiesław Włodarczyk – żychliński poeta, który pisze wiersze niemal na każdą okazję - podkreślają władze Gminy Żychlin.

Pan Wiesław jeden z takich wierszy napisał również dla Papieża Franciszka. Odpowiedź z Sekretariatu Watykanu była dla niego ogromnym zaskoczeniem i niespodzianką.

- Mons. L.Roberto Cona w imieniu Papieża Franciszka podziękował Panu Wiesławowi za wiersz oraz okolicznościową pozycję książkową autorstwa żychlińskiego wieszcza. Watykański dyplomata przekazał życzenia wszelkiego dobra w niełatwej codzienności oraz Apostolskie Błogosławieństwo Jego Świątobliwości - dodają władze Żychlina.

W tym miejscu warto nadmienić, że swoje wiersze Pan Wiesław przekazał również Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, za co także otrzymał podziękowania oraz okolicznościowe pismo.

Gmina pogratulowała Pani Wiesławowi składając mu przy okazji życzenia, by Bóg obdarzał go zdrowiem, siłami i nieskończoną weną twórczą. 

Scan pisma z Watykanu oraz wiersza autorstwa Wiesława Włodarczyka dla Papieża Franciszka w galerii zdjęć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy