Reklama

Reklama

„Weekend dla Ukrainy” w ZUS. Inspektorat w Kutnie otwarty w najbliższy weekend

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

„Weekend dla Ukrainy” w ZUS. Inspektorat w Kutnie otwarty w najbliższy weekend  - Zdjęcie główne

„Weekend dla Ukrainy” w ZUS. Inspektorat w Kutnie otwarty w najbliższy weekend | foto Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższy weekend Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzi akcję „Weekend dla Ukrainy”. W ramach dyżuru uchodźcy będą mogli przy pomocy pracowników ZUS założyć profil na PUE ZUS oraz złożyć elektroniczny wniosek o 500+ w języku ukraińskim. Będzie można to zrobić m.in. w Kutnie.

Reklama

Weekend dla Ukrainy w ZUS. Pracownicy pomogą w złożeniu wniosków o 500+

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia składania wniosków o 500+, ZUS organizuje specjalną akcję „Weekend dla Ukrainy”. W sobotę i niedzielę placówki ZUS zostaną otwarte dla uchodźców, którzy chcą złożyć wniosek o 500+. Stanie się tak również w Kutnie. Inspektorat przy ul. Jagiełły 12 otwarty będzie 26 i 27 marca w godzinach 9:00 – 15:00. 

Warto zaznaczyć, że aby złożyć wniosek uchodźca musi posiadać m.in. specjalny PESEL, konto w banku w Polsce oraz polski numer telefonu. 

- Na terenie województwa łódzkiego otwartych będzie w sumie 17 placówek, gdzie przy 60-u stanowiskach będzie prowadzona obsługa uchodźców. Warto zajrzeć na naszą stronę internetową, tam będzie informacja o tym, które z placówek będą otwarte i w który dzień weekendu. Uchodźcy będą mogli nas odwiedzać w godzinach od 9:00 do 15:00 – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Przypomnijmy, że w poniedziałek ZUS uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy. Infolinia jest dostępna w dni robocze – od poniedziałku do piątku – w godzinach od 8.00 do 18.00 pod numerem 22-444-02-55 (opłata według stawek operatorów). Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać e-mailem na adres UA@zus.pl. 

Uchodźcy z Ukrainy na mocy specjalnej ustawy poza 500+ będą mogli starać się także o Dobry start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz o dofinansowanie pobytu w żłobku przez okres zamieszkania lub pobytu z dziećmi w Polsce. 

Info: ZUS 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy