Festiwal Saski: za nami m.in. widowiskowa parada
Festiwal Saski “Król i Jego Pałac” rozpoczął się w piątek przyjazdem króla Augusta III do Pałacu Saskiego. Władca był witany przez licznie zgromadzonych mieszkańców Kutna, którzy na jego widok wiwatowali, klaskali i okazywali mu szacunek. Naszą fotorelację z tego wydarzenia znajdziecie tutaj: Król przyjechał do Pałacu. W Kutnie ruszył Festiwal Saski! [ZDJĘCIA].
Od dziś Muzeum Pałac Saski jest oficjalnie otwarte dla zwiedzających. Kompleks można odwiedzać w sobotę i w niedzielę w godzinach 10:00 - 18:00. Warto wspomnieć, że na terenie muzeum może znajdować się jednocześnie maksymalnie 150 osób. Podczas całego różanego weekendu zwiedzanie będzie darmowe - nie obowiązują wejściówki ani zapisy na konkretne godziny.
W ramach Festiwalu Saskiego na mieszkańców czeka dziś mnóstwo atrakcji, w tym m.in. teatr kukiełkowy dla dzieci, pokazy szermierki i dawnych tańców polskich, koncert wokalny pieśni barokowych, a także koncert muzyki dawnej. Dodatkowo odbywają się warsztaty kaligrafii, XVIII-wiecznych gier planszowych, układania i czesania fryzur, wiedzy geograficznej oraz warsztaty kulinarne.
Na Placu Piłsudskiego Muzeum Pałac Saski organizuje natomiast warsztaty dawnych rzemiosł, warsztaty tańców dawnych, uroczystą paradę oddziałów wojskowych i salwę honorową na cześć króla Augusta III.
O 18:30 odbędzie się z kolei jeden z najbardziej widowiskowych elementów festiwalu, czyli rekonstrukcja bitwy pod Kotliskami z 1745 roku. Bedziemy mogli ją obejrzeć na terenach zielonych nad rzeką Ochnia przy ul. Bł. Ks. M. Oziębłowskiego.
Szczegółowy program Festiwalu Saskiego znajdziecie TUTAJ.
Co jeszcze dzieje się w Kutnie podczas 49. Święta Róży? Zapraszamy do obejrzenia relacji z Ogólnopolskiej Wystawy Róż i Parku Traugutta, uroczystego otwarcia imprezy oraz z Jarmarku Różanego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.