reklama
reklama

Wiceminister i kurator o edukacji. "Niemieckie szkoły mogą się od nas uczyć" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wiceminister i kurator o edukacji. "Niemieckie szkoły mogą się od nas uczyć" [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaW kutnowskiej delegaturze kuratorium oświaty zorganizowano konferencję prasową. Mówiono o wsparciu, które trafiło do polskich szkół, w tym placówek w powiecie kutnowskim.
reklama

W Kutnie mówiono o inwestycjach w polskich szkołach

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej mówiono o rządowym środkom, które trafiły do szkół powiatu kutnowskiego.

- Rok 2022 dla oświaty powiatu kutnowskiego i miasta Kutno był wyjątkowo pomyślny. Środki rządowe zostały przeznaczone na to, co jest najważniejsze dla uczących w szkołach nauczycieli – mówił Łódzki Kurator Oświaty, Waldemar Flajszer.

Wyliczał programy „Aktywna Tablica”, „Posiłek w Szkole” i „Laboratoria Przyszłości”. Ich wartość to kwota około 2,7 miliona złotych.

reklama

Kurator zaznaczał, że to duże środki, a oświata otrzymywała rządowe wsparcie m.in. w technologię IT.

- Te programy zmieniły oblicze naszych szkół. Oczywiście nikt nie zastąpi nauczyciela, ale Aktywna Tablica i przygotowany nauczyciel z dostępem do internetu i ekranu dotykowego przygotowując się do lekcji ma znakomite narzędzia. Pamiętajmy, jaką młodzież i jakie dzieci mamy przed sobą. Prawie rodzą się z telefonami komórkowymi. Multimedia stanowią dla tych ludzi bardzo ważną sprawę – zauważał kurator.

Wspominał o drukarkach 3D. Opisywał, że kilka lat temu w jednej ze szkół powiatu pabianickiego takie urządzenie było „zamknięte pod kluczem”. Mówił, że dziś taką drukarkę posiada każda szkoła podstawowa tego powiatu.

reklama

- Dzisiaj jadąc do szkoły niemieckiej, powiedzmy tak – dyrektorzy szkół niemieckich powinni przyjechać do szkół polskich i uczyć się od nas – zakończył Waldemar Flajszer.

O „Laboratoriach Przyszłości” mówił również Wiceminister Edukacji i Nauki, Tomasz Rzymkowski. Budżet przewidziany na jego realizację wynosił miliard złotych.

- Każdy samorząd, który tylko złożył wniosek, otrzymał proporcjonalnie do liczby uczniów i szkół środki finansowe na doposażenie w ten nowoczesny sprzęt dydaktyczny, w tym wspomniane drukarki 3D, ale również inne pomoce naukowe do pracowni chemicznych, technicznych, fizycznych, czy informatycznych. Te środki w istotny sposób zmieniły polską szkołę – mówił Tomasz Rzymkowski.

reklama

Wspominał o innych inwestycjach w polską oświatę, takich jak program „Poznaj Polskę” który zgromadził około milion uczestników w tym z powiatu kutnowskiego i całego województwa łódzkiego. 

- Mamy inwestycje w ramach Polskiego Ładu. Chociażby w Kutnie w czerwcu ubiegłego roku wraz z prezydentem Burzyńskim robiliśmy konferencję prasową mówiącą o inwestycjach przy Szkole Podstawowej nr 9. Tych inwestycji jest wiele, bo traktujemy oświatę jako najlepszą formę inwestycji. Możemy inwestować w drogi, infrastrukturę, ale inwestycje w oświatę to inwestycje w naszą przyszłość, nasze dzieci i młodzież. Kutno znalazło się też na liście w ramach pierwszego etapu tworzenia branżowych centrów umiejętności. W Kutnie blisko 10 milionów złotych popłynie do jednej ze szkół prowadzonych przez starostwo. Trzeba pamiętać o wszystkich inwestycjach w szkołach, które jednostki samorządu terytorialnego realizują w ramach Polskiego Ładu  – wyliczał Wiceminister Edukacji i Nauki.

Wspomniał o drugiej edycji programu inwestycji w oświatę niesamorządową, która rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu. Dodał, że skorzystały na tym również szkoły z powiatu kutnowskiego.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama