Reklama

Reklama

[WIDEO] Noworoczne prezenty od KDK-u

Opublikowano: wt, 20 gru 2016 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już niebawem święta, a co za tym idzie – prezenty, masa pysznego jedzenia i błogie lenistwo. Po nich zabawa sylwestrowa do białego rana, a w nowy rok czas wyrzeczeń i postanowień. Koniec roku, mimo że zwykle zabiegany, jest okresem odpoczynku. Jest jednak pewna instytucja, która ani na chwilę nie zwalnia tempa – Kutnowski Dom Kultury już od początku nowego roku zasypuje nas niezapomnianymi wydarzeniami.

Reklama

- Kończy się rok, zbliżają święta, a tuż po nich czas karnawału i wielkiej zabawy. Tym samym dla Kutnowskiego Domu Kultury rozpoczyna się nowy sezon kulturalny, który w 2017 roku rozpoczniemy koncertem przy dźwiękach muzyki klasycznej przyprawionej dużą szczyptą humoru! - zachęca Weronika Lenarczyk, Kierownik Działu Organizacji Imprez KDK.

Mowa o Koncercie karnawałowym „Z Batutą i Humorem Po Świecie”, któremu będzie przewodził Maestro Maciej Niesiołowski – uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów, a jednocześnie znany popularyzator muzyki klasycznej. Wraz z Mileną Lange, Adamem Szerszeniem i Wiktorią Szubelak na deskach KDK-u wystąpi Warszawska Orkiestra Kameralna „Impressione” złożona z 26 muzyków. Wraz z artystami wystąpią również 2 pary baletowe.

Koncert będzie zupełnie wyjątkową podróżą muzyczną, dzięki której publiczność odwiedzi muzyczne zakątki Polski, Rosji, Hiszpanii, Włoch czy Meksyku. Bilety na to ekskluzywne wydarzenie są już w sprzedaży i mogą być świetnym gwiazdkowym prezentem dla rodziców, dziadków i miłośników, zarówno muzyki klasycznej, jak i dobrego humoru.

Amatorzy dobrej polskiej muzyki również z pewnością się nie zawiodą. 9 lutego do miasta róż zawita ØRGANEK, o którym ostatnio było głośno w związku z jego dyrygowaniem tegorocznej edycji Męskiego Grania.

- ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości – piszą o sobie muzycy zachęcając do udziału w koncercie.

Zakochani z kolei będą mogli miło spędzić dzień zakochanych za sprawą spektaklu „Kochanie na kredyt” autorstwa Marcina Szczygielskiego, w reżyserii Olafa Lubaszenko.

- „Kochanie na kredyt” to komedia z elementami farsy – wypukłe zwierciadło, którego zniekształcenie komicznie wyolbrzymia szczegóły rzeczywistości. Każde powiększenie ma jednak to do siebie, że daje widzowi szansę dostrzeżenia pozornie nieistotnych detali determinujących nasze życie, a z tego spostrzeżenia płynie konkretna nauka – w dzisiejszym świecie niezwykle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem – pisze o swoim dziele Szczygielski.

Agnieszka Sienkiewicz, Filip Bobek, Małgorzata Pieczyńska, Stefano Terazzino i Piotr Zelt – doborowa obsada, niebanalny humor, Walentynki – czego chcieć więcej?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)