Reklama

[WIDEO] Policjanci znakowali rowery

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Policjanci znakowali rowery - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z rozpoczynającym się sezonem rowerowym, 20 marca kutnowscy policjanci znakowali jednoślady. Działania były prowadzone w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczny rower w Kutnie”. Mimo niesprzyjającej pogody na parkingu galerii handlowej przy ulicy Kościuszki stawiło się około 20 rowerzystów chętnych do wzięcia udziału w programie. Policjanci znakowali rowery i jednocześnie prowadzili rozmowy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Znakowanie roweru ma na celu ograniczenie kradzieży jednośladów i łatwiejsze ustalenie właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru. Procedura programu polega na tym, że policjant na ramie jednośladu graweruje numer składający się z liter i cyfr, zabezpieczonych specjalną naklejką z logo komendy i hasłem programu.

Numer ten jest zapisywany w rejestrze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Policjanci podczas kontroli drogowej mogą potwierdzić czy kierujący jest właścicielem bądź użytkownikiem danego roweru. W przypadku odnalezienie oznakowanego roweru mundurowi mogą szybko dotrzeć do jego właściciela, który odzyska swój pojazd. Od 2004 roku, kiedy ruszył program „Bezpieczny rower w Kutnie” po drogach powiatu kutnowskiego jeździ już około 500 oznakowanych rowerów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE