Reklama

Reklama

[WIDEO]ŁTOnZ z wizytą u gimnazjalistów

Opublikowano: śr, 14 paź 2015 11:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łódzkie Towarzysztwo Opieki nad Zwierzętami znane jest w naszym województwie ze swojej działalności na rzecz porzuconych i źle traktowanych zwierząt. Prezes fundacji Amanda Chudek wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii odwiedziła dziś Gimnazjum nr. 2 w Kutnie, aby uświadomić młodzież, jak wiele mogą zrobić dla ochrony zwierząt.

Reklama

Tematem dzisiejszej prezentacji było hasło "zwierzę nie jest rzeczą". Goście zostali przywitani przez dyrektora szkoły, Juliusza Sieradzona, na którego ręce złożono dziś specjalne podziękowanie za udział w projekcie edukacyjnym na rzecz ochrony humanitarnej zwierząt, realizowany przez Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny w Kutnie oraz Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Gościem specjalnym spotkania była Fiona, podopieczna fundacji, która swoim pojawieniem się wzbudziła żywą reakcję młodzieży.

- Zwierzęta to przede wszystkim nasi przyjaciele. A zgodnie ze znaną wszystkim maksymą "jesteśmy na zawsze odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy - rozpoczęła prezes Amanda Chudek.

W dalszej części spotkania, wraz z gimnazjalistami omówione zostały między innymi obowiązki opiekuna zwierząt, prawa zwierząt w Polsce oraz przykłady metamorfoz zwierząt odebranych ze złych warunków.

- W Polskich schroniskach znajduje się ponad 100 tys. bezdomnych psów i 30 tys. bezdomnych kotów - mówiła A. Chudek. - Jeśli widzimy bezdomne lub źle traktowane zwierzę, przede wszystkim musimy reagować.

W wielu przypadkach szybka reakcja to jedyna szansa na uratowanie zwierzaka. Poruszono dziś tematy korzyści płynących z edukacji pro zwierzęcej, która ma na celu uwrażliwienie najmłodszych na los zwierząt. Dużą rolę w ratowaniu zwierząt odgrywa też wolontariat, który umożliwia pomoc w szukaniu nowych domów adopcyjnych, w transporcie zwierzaków z interwencji, przewozie do lecznic, zbiórce karmy oraz pomocy w opiece nad zwierzętami odebranymi z interwencji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)