Reklama

Reklama

Więcej pociągów na linii Kutno – Warszawa. Posłanka Matysiak: „Szkoda, że pasażerowie muszą czekać aż do marca”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Więcej pociągów na linii Kutno – Warszawa. Posłanka Matysiak: „Szkoda, że pasażerowie muszą czekać aż do marca” - Zdjęcie główne

To już pewne – będą dodatkowe pociągi w porannych i wieczornych relacjach między Kutnem a Warszawą | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już pewne – będą dodatkowe pociągi w porannych i wieczornych relacjach między Kutnem a Warszawą. To odpowiedź na interpelację pochodzącej z Kutna posłanki Pauliny Matysiak, która w grudniu wystosowała pismo do ministra infrastruktury, zwracając uwagę na krzywdzący dla mieszkańców Miasta Róź nowy rozkład jazdy na tej trasie.

Reklama

Problemy z nowym rozkładem jazdy na trasie Kutno - Warszawa. Ministerstwo odpowiada

12 grudnia 2021 r. wszedł w życie nowy rozkład jazdy PKP. Jak relacjonowała wówczas Matysiak, mieszkańcy Kutna od razu zwrócili uwagę na to, jak utrudniony, a wręcz niemożliwy będzie dojazd do Warszawy przed godziną 7 i powrót ze stolicy w godzinach wieczornych, po 20. Więcej o interpelacji posłanki i krzywdzącym dla kutnian rozkładzie jazdy przeczytacie tutaj – KLIK.

Tymczasem, Paulina Matysiak poinformowała w mediach społecznościowych o uzyskanej od wiceministra infrastruktury odpowiedzi na złożone pismo. Poniżej publikujemy jej treść. 

„W odpowiedzi na moje pytania wiceminister Andrzej Bittel poinformował, że od 12 marca 2022 r. czyli po korekcie rozkładu jazdy przywrócona zostanie możliwość dotarcia do Warszawy z Kutna przed godziną 7 rano (pociąg TLK Uznam wyruszy z Kutna o godzinie 4:53 i na dworcu Centralnym zamelduje się ok. 6:20). Pytałam Ministerstwo Infrastruktury również o możliwość przesunięcia godziny odjazdu pociągu Kolei Mazowieckich (odjazd o 5:22, przyjazd 7:10) - Ministerstwo nie odniosło się do tej kwestii.

Jeśli chodzi o powrót do domu w godzinach wieczornych, Ministerstwo Infrastruktury zadeklarowało, że od 12 marca będzie możliwość powrotu do Kutna z Warszawy Centralnej pociągiem TLK Uznam około godziny 22:30.”

Jak zaznacza posłanka, zmiany te były niezwykle potrzebne. Podkreśla jednak, że mieszkańcy Kutna będą musieli na nie trochę poczekać – dokładnie do 12 marca br. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy