Reklama

Reklama

Wielki projekt w kutnowskiej szkole. Wartość to 12 milionów, pojawią się m.in. symulatory

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)

Wielki projekt w kutnowskiej szkole. Wartość to 12 milionów, pojawią się m.in. symulatory - Zdjęcie główne

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie powstanie Branżowe Centrum Umiejętności. | foto poglądowe (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W jednej z kutnowskich szkół średnich będzie realizowany innowacyjny projekt. Jego wartość to aż 12 milionów złotych. Powstanie Branżowe Centrum Umiejętności.

Reklama

Duży projekt w kutnowskiej szkole. W grze aż 12 milionów

Ten wspólny projekt, gdzie Starostwo Powiatowe w Kutnie pełni funkcję Lidera Projektu a Stowarzyszenie Ekspertów i Menedżerów Transportu Szynowego jest Partnerem Branżowym Projektu, dotyczy utworzenia od podstaw na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie centrum szkoleniowego w dziedzinie szeroko rozumianego transportu intermodalnego.

Projekt będzie realizowany w okresie trzyletnim i ma zabezpieczone finansowanie na poziomie 12 mln złotych, z czego podstawowa cześć będzie przeznaczona na inwestycje w zbudowanie dedykowanej infrastruktury lokalowej oraz jej wyposażenie w nowoczesne pomoce szkoleniowe, ze szczególnym uwzględnieniem symulatorów szkoleniowych opartych na rzeczywistości wirtualnej.

"Branżowe Centrum Umiejętności to nowatorski pomysł"

Udział Stowarzyszenia Ekspertów i Menedżerów Transportu Szynowego dotyczy przede wszystkim realizacji części szkoleniowej i współpracy przy organizacji i zarządzaniu całym przedsięwzięciem.

- Utworzenie BCU w zakresie transportu intermodalnego jest z pewnością przedsięwzięciem wysoce nowatorskim. Jest jedynym projektem z obszaru transportu intermodalnego jakie uzyskało dofinasowanie. Możemy zatem mieć satysfakcję, że nasze Stowarzyszenie zostało wybrane na partnera w tym projekcie. Jest to poniekąd zasługa wysokiego poziomu merytorycznego prac prowadzonych w Stowarzyszeniu i aktywności wielu członków Stowarzyszenia. Po ostatecznym zatwierdzeniu programu wdrożenia projektu BCU będziemy z pewnością proponować Członkom Stowarzyszenia, interesujących się transportem intermodalnym, włączenie się w przygotowanie i realizację prezentacji i wykładów. O postępach w realizacji projektu będziemy informować – powiedział Prezes Stowarzyszenia Józef Marek Kowalczyk.

Szczegóły o projektach Branżowy Centrów Umiejętności można znaleźć na stronach www Fundacji Rozwoju Systemu Oświaty – https://www.frse.org.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy