Reklama

Reklama

Wielkie święto uczniów i nauczycieli kutnowskiego Ośrodka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 23 maj 2022 13:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 obchodził dziś święto swojej patronki – Marii Konopnickiej. Z tej okazji zorganizowano uroczysty apel połączony z występem artystycznym podopiecznych placówki.

Reklama

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak, przedstawiciele kuratorium oświaty, duchowieństwa, Stowarzyszenia „Jesteśmy dla Was”, oraz nauczyciele i pracownicy placówki, jej uczniowie i ich rodziny.

- Szkoła jest miejscem w którym wspólnie spędzamy czas. Jednoczy uczniów i nauczycieli. Szkoła to również tradycje i obrzędowość, poczucie wspólnoty. Dzieje się tak między innymi za przyczyną obchodzonych przez społeczność uczniowską uroczystości. Jednym z takich wydarzeń jest Dzień Patrona. Patron szkoły to osoba, której życie i działalność służą pokoleniom. To autorytet reprezentujący treści i wartości bliskie dzieciom i młodzieży – mówił Grzegorz Chojnacki, dyrektor SOSW nr 1 w Kutnie.

Społeczność placówki co roku 23 maja w dniu rocznicy urodzin Marii Konopnickiej obchodzi Dzień Patrona. Dyrektor podkreślał, że uczniowie wkładają dużo wysiłku w przygotowania do tego święta pracując nad przedstawieniami i akademiami. W SOSW nr 1 prowadzone są również konkursy wiedzy na temat życia i twórczości poetki.

- Każdemu uczniowi znana jest postać Marii Konopnickiej. Nauczyciele systematycznie przybliżają uczniom jej twórczość, prezentują cytaty z jej utworów, a w bibliotece szkolnej wraz z uczniami czytają książki autorstwa naszej patronki – podkreślał G. Chojnacki.

W ramach dzisiejszego święta uczniowie SOSW przygotowali przedstawienie poświęcone Marii Konopnickiej. Potem dyrekcja i cała społeczność Ośrodka otrzymała wiele życzeń i gratulacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy