Reklama

Reklama

Kutnowski szpital zorganizował rajd. Atrakcji było jednak więcej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 23 maj 2022 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj Kutnowski Szpital Samorządowy zorganizował rajd rowerowy. Uczestnicy przejechali spod stadionu miejskiego przy ulicy Kościuszki do podkutnowskiego Woźniakowa.

Reklama

Wczoraj Kutno i nasz powiat żyło sportem. Zorganizowano sportową galę z wizytą Michała Listkiewicza, ale nie tylko. Szpital zachęcając mieszkańców do zdrowego i aktywnego stylu życia zaprosił wszystkich na przejażdżkę rowerową.

- Organizujemy rajd, to w sumie rozpoczęcie sezonu. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, bo nie kończymy na tym i rajdy będą organizowane cyklicznie, czyli co miesiąc – mówiła nam Dorota Kaźmierczak z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Podobne wydarzenia mają odbywać się co najmniej do października. Wczoraj przejechano do Woźniakowa, trasa nie była długa i trudna (w jedną i drugą stronę około 15 km), dlatego w rajdzie mógł wziąć udział niemal każdy. Zapowiedziano, że trasy kolejnych rajdów będą inne by uniknąć monotonii. 

- Pierwsza trasa jest najspokojniejsza, krótka. To trasa, którą każdy zna. Następne trasy również będą krótkie i spokojne, chociaż troszeczkę dłuższe w granicach 20-25 kilometrów. Każda trasa wycieczkowa będzie inna niż poprzednia – dodaje Bartosz Serenda, zastępca dyrektora ds. komunikacji i jakości w kutnowskim szpitalu.

Dla uczestników rajdu Magnolia przekazała jabłka. Jak mówili organizatorzy podobnych okazów próżno szukać w marketach. 

Ponad to badano poziom cukru we krwi i ciśnienie, oraz zorganizowano pokaz sprzętu ratownictwa wodnego połączony z krótką prezentacją i prelekcją na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Na starcie rajdu znalazła się wystawa poświęcona kutnowskiej lecznicy.

- To wystawa zdjęć szpitala sprzed lat. Znajdują się tam też wycinki z gazet z artykułami poświęconymi budowie budynku szpitala – mówiła Dorota Tyl pracująca w placówce.

Dyrekcja i pracownicy zachęcają mieszkańców Kutna i powiatu do dzielenia się z nim archiwalnymi fotografiami i materiałami, które dokumentują nasz szpital. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy