Reklama

Reklama

Park wypoczynkowo-rekreacyjny przy kutnowskim szpitalu? Może powstać już w najbliższych tygodniach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 23 maj 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy w okolicach Kutnowskiego Szpitala Samorządowego powstanie park wypoczynkowo-rekreacyjny? I to już w najbliższym czasie? Wiele na to wskazuje. Jakie są kulisy tej koncepcji i co dokładnie miałoby się tam znaleźć?

Reklama

- Od jesieni chodzę z tym pomysłem, ale musiał poczekać na ciepło i wiosnę. Chodzi o park wypoczynkowo-rekreacyjny przy kutnowskim szpitalu zlokalizowany na terenach zielonych za szpitalem – rozpoczyna Bartosz Serenda, zastępca dyrektora ds. jakości i komunikacji w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

Koszt – jak podkreśla – nie będzie mały, bo w ramach tego zadania należy wyrwać darń, wyrównać i zwalcować teren, zorganizować kilka wywrotek ziemi i przewieźć ją na miejsce, posadzić trawę i kwiaty, stworzyć kamienny skwerek, a wcześniej załatwić kamienie, zakupić ławki i zabetonować je w podłożu, ułożyć ścieżki z kostki i posadzić łąkę kwietną.

- Część rzeczy już załatwiłem: ziemię wywrotkami odda za darmo i przywiezie Adam Piotrowski (Patron Polska), drzewka załatwione w nadleśnictwie, róże da chyba Miasto Kutno, ZSZ TROCZEWSKI i ALO pomogą przy sadzeniu drzew, krzewów i łąki kwietnej, ławki kupimy my - szpital (10sztuk), słup oświetleniowy też wymienimy – zapowiada B. Serenda.

Zastępca dyrektora zachęca wszystkie osoby do pomocy i sam deklaruje „ciężką robotę przy łopacie”. Zamysł jest ambitny i zakłada zakończenie wszystkiego jeszcze w czerwcu. 

- Park w pierwszej kolejności będzie służył starszym Pacjentom ZOL-u oraz Rehabilitacji. Szkoda pogody, by dłużej czekać – podkreśla Serenda.

Ciekawostką jest fakt, że pod parkiem ma zostać wkopana kapsuła czasu. Jak mówi B. Serenda:

- Dla przyszłych pokoleń, by szpital publiczny, bezpłatny i wspólny był zawsze

Mają tam zostać zasadzone też dwa drzewa - "Troczewski" i "Janiak" -  ludzi którzy przed wojną tworzyli szpital (Troczewski) i ubezpieczenia zdrowotne (Janiak).

W galerii zdjęcia miejsca w których może powstać park. O postępach prac w tym temacie będziemy informować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy