Reklama

Reklama

To szpital?! Nie, to sale kutnowskiej uczelni. W takich warunkach uczą się studenci w naszym mieście [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 21 maj 2022 18:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia "To jedyne takie miejsce w naszych okolicach" powiedzieli nam pracownicy Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie oprowadzając nas po Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych. Studenci mogą w tym miejscu doskonalić swoje umiejętności na fantomach przed podjęciem praktyk i pracy z prawdziwymi pacjentami.

Reklama

Centrum Symulacji Medycznych znajduje się w kutnowskiej uczelni od niedawna. To miejsce pokazała nam i innym zainteresowanym osobom niezwykle sympatyczna i posiadająca dużą wiedzę merytoryczną Pani Bogusia (pozdrawiamy i dziękujemy!). Szczegółowo opowiadała o każdym zakątku Centrum Symulacji, oraz o tym, w jaki sposób kształceni są tam studenci ANSGK.

- Centrum Symulacji Medycznych to nie "zabawa w szpital". Tutaj nasi studenci zdobywają praktyczną wiedzę, która później pozwoli im pracować w zawodzie takim jak ratownik medyczny lub pielęgniarz / pielęgniarka. Wyszkolona kadra dydaktyczna przygotuje przyszły personel medyczny do zajęć klinicznych, poprzez realizację rozmaitych scenariuszy praktycznych – opisuje Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie.

Dzięki temu studenci są doskonale przygotowani do pracy z prawdziwymi pacjentami, a ryzyko, że zaskoczy ich nieznana im dotąd sytuacja jest ograniczane do minimum.

- Efektem kształcenia w centrum symulacji jest także wzrost analitycznego myślenia osób uczących się, zwłaszcza w trakcie podejmowania ważnych decyzji pod presją czasu – podkreśla kutnowska uczelnia.

Centrum Symulacji Medycznych w Kutnie to nowoczesny sposób nauczania studentów pielęgniarstwa. Jest wyposażone w nowoczesny sprzęt, w tym symulatory, komputery i meble medyczne. Składa się z kilku sal, w tym sali ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich i sali ćwiczeń umiejętności technicznych

Kadra dydaktyczna czuwa nad zapewnieniem odpowiedniego realizmu scenariuszy klinicznych, dlatego przyszły personel medyczny będzie mógł zapewnić doskonałą opiekę nad pacjentem w każdym wieku – w wielu różnych sytuacjach i okolicznościach.

W ramach dzisiejszego Dnia Otwartego zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą uczelni (zdjęcia w galerii, są tam też zdjęcia samego Centrum Symulacji). W wydarzeniu brali udział żołnierze 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie. Obecni byli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prezentujący ofertę rekrutacyjną tej formacji.

Odbyło się wiele ciekawych prezentacji przygotowanych przez Uczelnię i jej partnerów. Wśród nich znalazł się pokaz sprzętu i wyszkolenia WOT, a także pokaz taekwondo. Oprócz tego przeprowadzono  m.in. prezentacje działania ratowników medycznych i działania w zakresie praktycznych elementów profilaktyki zdrowotnej.

Ratownicy medyczni pokazali jak przebiega proces prowadzenia resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z kolei studenci badali ciśnienie i poziom cukru wszystkim chętnym.

Skoro byli żołnierze, to nie mogło zabraknąć żołnierskiego jedzenia – każdy mógł się nieco rozgrzać wojskową grochówką.

Ofertę uczelni znajdziesz na ich STRONIE INTERNETOWEJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy