Reklama

Reklama

Wyjątkowa siła i technika. Za nami widowiskowy pokaz [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 21 maj 2022 16:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie odbył się bardzo widowiskowy pokaz taekwondo. Zorganizowano go w ramach Dnia Otwartego w Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie.

Reklama

Pokaz taekwondo zorganizowała Sekcja Taekwondo Olimpijskiego Klubu Uczelnianianego Akademickiego Związku Sportowego ANSGK KUTNO. Była to jedna z atrakcji Dnia Otwartego.

W pokazie uczestniczyli doświadczeni sportowcy i dużo młodsi zawodnicy. Pokazywali swoje ponadprzeciętne umiejętności, doskonałą technikę, wytrzymałość i dużą siłę.

Taekwondo to sztuka walki pochodząca z Korei. Zawodnicy ją uprawiający mówią, że wzmacnia ciało i oczyszcza umysł. Niektórzy traktują ten sport jako trening wzmacniający, oprócz tego taekwondo jest oficjalną dyscypliną olimpijską.

Tę sztukę walki można wykorzystywać do samoobrony. Właśnie dlatego całkiem niedawno Sekcja Taekwondo Olimpijskiego wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kutnie organizowała warsztaty "Bezpieczna kobieta”

Ich głównym celem było wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie kobiet, oraz wypracowanie postaw, które pozwalają zachować spokój, okazać zdecydowanie i pewnie stanąć wobec realnego zagrożenia. 

W ramach przedsięwzięcia odbywały się również wykłady.

Odbyły się też prezentacje działania ratowników medycznych i działania w zakresie praktycznych elementów profilaktyki zdrowotnej. Przybyli mogli skosztować wojskowej grochówki.

Zainteresowani mogli zwiedzić Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych ANSGK w Kutnie, przyjrzeć się prezentacji prowadzenia resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez ratowników medycznych, oraz zapoznać się z ofertą rekrutacyjną policji.

Ofertę kutnowskiej uczelni znajdziesz na ich STRONIE INTERNETOWEJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy