Reklama

Reklama

Obrona Terytorialna ratowała rannego studenta. Co działo się pod kutnowską uczelnią? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 21 maj 2022 13:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poważnie ranny student, akcja żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a potem przyjazd zespołu ratownictwa medycznego. Do tego zdarzenia doszło dziś przed południem przed gmachem Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie.

Reklama

Na szczęście to tylko krótki zarys scenariusza dynamicznego pokazu, który żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zorganizowali w ramach Dnia Otwartego w kutnowskiej uczelni. WOT pokazał swoje wyszkolenie, a także sprzęt, którym dysponuje.

Mogliśmy więc z bliska zobaczyć procedury jakie obowiązują w trakcie tego typu działań w prawdziwych zdarzeniach do których dysponowani są żołnierze WOT.

W trakcie dzisiejszego Dnia Otwartego działo się sporo więcej. Partnerem wydarzenia oprócz 92 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Kutnie była też Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

Oprócz pokazu WOT odbyły się prezentacje działania ratowników medycznych, działania w zakresie praktycznych elementów profilaktyki zdrowotnej, prezentacje sprzętu i wyposażenia wojskowego, pokazy sztuk walki taekwondo. Pogoda dziś jest dość kapryśna, ale przybyli mieli możliwość rozgrzać się wojskową grochówką.

Zainteresowani mogli zwiedzić Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych ANSGK w Kutnie, przyjrzeć się prezentacji prowadzenia resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez ratowników medycznych, oraz zapoznać się z ofertą rekrutacyjną policji.

Ofertę kutnowskiej uczelni znajdziesz na ich STRONIE INTERNETOWEJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy