Reklama

Reklama

Za nami wielka sportowa gala! Co działo się na stadionie w Kutnie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 22 maj 2022 18:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia I Gala Sportu Powiatu Kutnowskiego przeszła już do historii. Organizatorzy - Starostwo Powiatowe w Kutnie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - przygotowali sporo atrakcji.

Reklama

Najważniejszym wydarzeniem był mecz Oldboy Polonia Warszawa z Oldboy Kutno. Starcie wygrali gospodarze - podopieczni Pawła Ślęzaka - po cudownej bramce wiceprzewodniczącego rady powiatu kutnowskiego i trenera MKS EXPOM Krośniewianka - Tomasza Marciniaka.

Część meczu sędziował były międzynarodowy sędzia, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a obecnie prezes Polskiego Związku Teqball, Michał Listkiewicz.

W przerwie meczu odbyło się spotkanie z Michałem Listkiewiczem poświęcone głownie jego książce "Listek". Mówił m.in. że od wybitnego trenera Kazimierza Górskiego nauczył się pewnego zachowania - "zawsze jadę tam, gdzie mnie zapraszają".

M. Listkiewicz opowiadając o swojej książce wspominał o różnych przygodach ze swojego "życia przy gwizdku", ale - jak mówił - nie chciał ich zdradzać zbyt wiele, by ci którzy kupili ksiązkę dowiedzieli się o wszystkim właśnie z niej.

- Jak wszystko będziecie wiedzieli to podłożycie ją pod szafę, żeby się nie kołysała. W wieku 18 lat po skończeniu kursu sędziowskiego dostałem wyznaczenie na mecz. Nie było internetu, maili itd., to przychodziło drogą pocztową. Nie doczytałem dobrze, pojechałem na mecz do Sulejówka. Boisko było przy szkole. Wszystko pozamykane, przeszedłem przez płot. Dozorca mnie poszczuł psem. Pies mnie tam przypilnował, żebym się nie ruszał, a dozorca mówi, że dzwoni po milicję i co ja tu robię. Pokazałem tę delegację a on mówi "chłopie, mecz jest za tydzień, pomyliły ci się niedziele". No ale przygód było bardzo dużo. Kiedyś musiałem wracać PKS-em w stroju sędziowskim, bo moje ubranie, które leżało na ławce pod drzewem po prostu zniknęło - opowiadał Michał Listkiewicz.

Potem gość Gali Sportu rozdawał autografy, podpisywał swoje książki, robił sobie zdjęcia z każdym chętnym i z każdym zamienił kilka słów.

Oprócz tego wręczono medale "Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego" za całokształt twórczości oraz nieoceniony wkład w rozwój kultury fizycznej i sportu na terenie Powiatu Kutnowskiego. Wyróznienia trafiły w ręce Marka Wietrzyka i Jerzego Papiewskiego. Pamiątkowe grawery wręczyli starosta Daniel Kowalik, przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego Marek Ciąpała, jego wspomniany już zastępca Tomasz Marciniak i członek Zarządu Powiatu Tomasz Walczewski.

Z kolei po końcowym gwizdku zawodnicy i sztaby oldboyów Polonii i Kutna otrzymali pamiątkowe medale i puchary.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy