Reklama

Wizyty księży "po kolędzie" w tradycyjnej formie zagrożone? Rozważane są...

Opublikowano:
Autor:

Wizyty księży "po kolędzie" w tradycyjnej formie zagrożone? Rozważane są... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwająca sytuacja epidemiologiczna związana z pandemią koronawirusa wprowadza wiele obostrzeń i restrykcji. Wpływa ona na wiele elementów codzienności, we wszystkich dziedzinach życia. Należy zachować chociażby dystans społeczny i właśnie dlatego katowicka kuria zmienia zasady przeprowadzania tegorocznej kolędy. Tam nie odbędzie się ona w dotychczasowej formie. A jak będzie to wyglądało w Kutnie?

Jak tłumaczą w archidiecezji katowickiej, dynamiczna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na przeprowadzenie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formule. Tej, w której ksiądz odwiedza wszystkich swoich parafian. W 2020 roku, w roku trwającej pandemii koronawirusa, kolędy będą ograniczone tylko do błogosławieństwa w określonych domach i mieszkaniach na wyraźne zaproszenie gospodarzy. Wizyta będzie również przeprowadzana z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Taki scenariusz będzie realizowany na razie tylko na Śląsku, jednak w wielu kuriach diecezjalnych w kraju także rozważane są takie możliwości. Na ostateczne decyzje jest jednak zbyt wcześnie - konkretne rozwiązania mają pojawić się niebawem. Niewykluczone, że i na terenie łowickiej diecezji wprowadzone zostaną zmiany na wzór archidiecezji katowickiej. Nierealną wydaje się natomiast wizja całkowitego odwołania kolęd. Te, w dotychczasowej lub bardziej restrykcyjnej formule, powinny się odbyć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE