Reklama

Reklama

Władze gminy apelują ws. ptasiej grypy: „Zachowajcie szczególną ostrożność”

Opublikowano: 10 grudnia 2020 12:24
Autor: | Zdjęcie: Gmina Strzelce&pixabay.com

Władze gminy apelują ws. ptasiej grypy: „Zachowajcie szczególną ostrożność” - Zdjęcie główne

Władze jednej z gmin powiatu kutnowskiego apelują ws. ptasiej grypy | foto Gmina Strzelce&pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj informowaliśmy o tym, że w naszym regionie pojawiło się ognisko ptasiej grypy. Bardzo szybko zareagowały na to władze jednej z gmin objętych obostrzeniami. Wystosowano apel do mieszkańców hodujących drób.

Reklama

- Hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność minimalizujące ryzyko wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) Hodowco, pamiętaj o zgłaszaniu niezwłocznie do odpowiednich osób i instytucji podejrzenia wystąpienia choroby zakaźnej drobiu (spadek nieśności; nagłe, zwiększone padnięcia drobiu) – apelują do hodowców z gminy Strzelce tamtejsze władze.

W razie podejrzeń wystąpienia ptasiej grypy hodowcy powinni zgłaszać się pod poniższe numery telefonów:

  • Powiatowy Lekarz Weterynarii: 24 337-17-00 
  • Urząd Gminy Strzelce: 24 356 66 02 

Wczoraj na naszych łamach dwukrotnie informowaliśmy o tym, że na granicy powiatów kutnowskiego i łęczyckiego pojawiło się ognisko ptasiej grypy (KLIK i KLIK). W związku z bezpośrednim sąsiedztwem dwie gminy z powiatu kutnowskiego zostały objęte obostrzeniami. Chodzi o wspomnianą gminę Strzelce, oraz gminę Łanięta.

W tym tygodniu do Głównego Lekarza Weterynarii dotarła informacja o dodatnich wynikach badań laboratoryjnych, na podstawie których stwierdzono 38 ognisko w 2020 r. i szóste ognisko w drugim półroczu br. HPAI w gospodarstwie utrzymującym 34 272 indyków rzeźnych w wieku 11 tygodni.

- Gospodarstwo zlokalizowane jest w miejscowości Sieraków, w gminie Gostynin, powiat gostyniński (na obszarze właściwości miejscowej Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku), woj. mazowieckie. Jest to drugie ognisko HPAI na obszarze województwa mazowieckiego w tym półroczu – informował Główny Lekarz Weterynarii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Monika

    Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: panieonline.pl/monia89