Reklama

Reklama

Władze Kutna chcą się zaszczepić: "Oby to był przełom w walce z wirusem"

Opublikowano: pon, 28 gru 2020 12:06
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

Władze Kutna chcą się zaszczepić: "Oby to był przełom w walce z wirusem" - Zdjęcie główne

Władze Kutna deklarują, że zaszczepią się przeciwko COVID-19 | foto UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W niedzielę (27 grudnia) ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi w powiecie kutnowskim. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną medycy i osoby znajdujące się na pierwszej linii walki z COVID-19. Na początku nowego roku na szczepienia będą mogli zapisywać się mieszkańcy. Z możliwości przyjęcia szczepionki na pewno będą chcieli skorzystać Prezydent Kutna i jego zastępcy.

Reklama

Pierwsze szczepienia przwciwko COVID-19 relacjonowaliśmy na łamach KCI W TYM MIEJSCU. Dziś informowaliśmy również, że burmistrz Żychlina chcąc dać dobry przykład zamierza poddać się szczepieniu. Teraz podobną deklarację składają władze Kutna.

- Mam nadzieję, że będzie to przełom w walce z tym wirusem, który tak pokrzyżował nam plany w tym 2020 roku. Szczepienia już się rozpoczynają i chciałbym z nich skorzystać. Wiadomo, że najciężej chorobę przechodzą ludzie starsi. Dlatego mam nadzieję, że szczepionka jeśli nawet nie pozwoli uniknąć zakażenia, to sprawi, że będzie ono łatwiejsze do zwalczenia, a sam przebieg choroby będzie łagodniejszy i mniej zagrażający życiu seniorów z Kutna. Wszyscy chcemy wrócić do normalności jak najszybciej i wierzę, że dzięki szczepionkom to się uda – mówi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Włodarze miasta apelują o zapisywanie się na szczepienia, bo to może pomóc w szybszym zwalczeniu choroby.

- Jeśli będzie to możliwe, to będę chciał zaszczepić się w pierwszej kolejności. To niezbędny krok w kierunku bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców. Chcemy chronić swoich bliskich, a dzięki szczepionce możemy zniwelować ryzyko zakażenia oraz skutki tej choroby – dodaje Zastępca Prezydenta Kutna Jacek Boczkaja.

Rozpoczynający się program szczepień to dobra informacja przekonuje Zbigniew Wdowiak, Zastępca Prezydenta Kutna, który dodaje, że w tym czasie trzeba zaufać medykom:

- To informacja, na którą czekaliśmy przez ostatnie miesiące. Ja oczywiście będę się szczepił, bo uważam, że jest to najlepsze ubezpieczenie przed koronawirusem. Mogę jedynie zwracać się do innych, żeby też tak zrobili. Jest w kraju duża grupa przeciwników szczepień, są też sceptycy. Przeciwników pewnie nie przekonamy, ale sceptykom radzę, aby zaufać sprawdzonym ośrodkom walki z epidemią. Zaszczepienie tak naprawdę zbliża nas do wyeliminowania koronawirusa i to jest najlepsza gwarancja bezpiecznej przyszłości. Tylko tyle, a może i aż tyle – podsumowuje Zbigniew Wdowiak.

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W etapie I ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)
 • rok temu | ocena +0 / -0

  Czytelnik

  Witam Szanownych Państwa. Bardzo ładnie, że Władze Miasta zaszczepią się na Covid. A, gdzie mieszkańcy mają się zapisywać na szczepienie?

 • rok temu | ocena +1 / -5

  leon

  Psy niech się szczepią,najlepiej du ami. :))

 • rok temu | ocena +1 / -3

  oro

  Jak się chcą szczepic to niech się szczepią a nie wystawiają sie i ......... to ich sprawa nas to nie interesuje kazdy ma swój rozum i sam decyduje o sobie czy chce byc zdrowy czy czekac na choroby!

 • rok temu | ocena +2 / -4

  lala

  Przestańciei w końcu ludzi ogłupiać tą niby szczepionką, przestancie wystawiać się i reklamowac coś za co nikt nie bierze odpowiedzialności a ci śmiałkowie to pokazują się ale im nikt nie wierzy ze dali sobie wstrzyknąć to coś!!!!! Nawet producent phizer nie bierze odpowiedzialnosci.

 • rok temu | ocena +6 / -9

  Agat

  Dobrze ze chcą się szczepić, byle tylko w swojej kolejce a nie wykorzystując swoją pozycję, zabierając szczepionkę naprawdę potrzebującej osobie...

  • rok temu | ocena +2 / -4

   zdrowy umysł

   Ale podpucha aby ludzie się szczepili! Nie obawiaj się ze tobie braknie szczepionki juz dzis odstepujemy ci w ilosci 10 szczepionek od mojej rodziny. Głupi by zrozumiał ze agat jesteś wystawiony do reklamy badziewia!

  • rok temu | ocena +6 / -8

   anonim

   Do ,,Agat". Niezłe oszołomstwo. Niedługo będziecie walczyć fizycznie na ulicach aby szybciej dostać zastrzyk eutanazyjny.

 • rok temu | ocena +4 / -10

  Artur

  Ciekawe czym wszyscy są szczepieni że tacy chetni są do szczepień. Pewnie wcześniej przygotowanymi witaminkami albo solą fizjologiczna. Dlaczego nikt z fiolki nie pobiera do szczykaweczki cudownej szczepionki od firmy Pfizer. Tylko wszystko jest gotowcem za parawanem. Jak można szczepić się szczepionka za którą nikt nie bierze odpowiedzialności.

 • rok temu | ocena +6 / -3

  cd

  ciekawe, nie wierzę im nic a nic!

  • rok temu | ocena +0 / -1

   mnbv

   oczywiscie, że wszyscy kłamia az im dym leci ze łbów!!!