Reklama

Reklama

Wreszcie się uda? Wraca temat egzaminów na prawo jazdy w Kutnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (pixabay.com)

Wreszcie się uda? Wraca temat egzaminów na prawo jazdy w Kutnie - Zdjęcie główne

Wiele wskazuje na to, że w Kutnie powstanie filia WORD | foto poglądowe (pixabay.com)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiele wskazuje na to, że w Kutnie wreszcie uda się uruchomić filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. To sprawa o której w naszym mieście mówi się od kilku lat.

Reklama

Obecnie przyszli kierowcy z Kutna i okolic muszą zdawać egzaminy w innych miastach, głównie wybierają Płock albo Skierniewice. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości się to zmieni.

- Z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera powstała taka inicjatywa, aby Urząd Marszałkowski sfinansował powstanie infrastruktury umożliwiające przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy kat. A i B na terenie powiatu kutnowskiego. Ze strony Powiatu Kutnowskiego wkładem w inwestycję byłby działki znajdujące się nieopodal Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Działki te, byłyby przekazane w darowiznę, a Urząd Marszałkowski sfinansowałby całą infrastrukturę – mówi w rozmowie z Radiem Łódź Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik.

W naszym mieście – tak jak zapowiadano wcześniej – powstałaby filia WORD w Skierniewicach. Kiedy w Kutnie mogłyby zostać przeprowadzone pierwsze egzaminy? Możliwe, że stałoby się to za półtora roku.

- W momencie, kiedy miasto i powiat dadzą sygnał, że są gotowe umowy do podpisania, to wtedy wkraczamy do akcji i kontynuujemy. Po podpisaniu umowy ogłaszamy przetargi na budynki, na infrastrukturę – mówił Mariusz Marasek, wicedyrektor WORD w Łodzi, kierujący Oddziałem Terenowym w Skierniewicach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy