Reklama

Reklama

Wspaniałe prezenty dla podopiecznych Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej! "Kutno jest znane z wielkich serc" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 22 gru 2021 12:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podopieczni kutnowskiego Hospicjum i jednego z Domów Pomocy Społecznej otrzymali świąteczne prezenty. Paczki przygotowali mieszkańcy Kutna, ale nie tylko.

Reklama

Była to druga edycja akcji, którą organizowała Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk (Koalicja Obywatelska). O szczegółach opowiadano pod budynkiem Hospicjum Kutnowskiego. Prezenty wypełniły każdy centymetr bagażników trzech samochodów.

- Kutno to miasto znane z wielkich, gorących serc i cudownych Mikołajów. Te paczki są wielkie, są ciężkie, są piękne i kolorowe. Widać, że każdy kto chciał zostać Mikołajem w drugiej takiej akcji organizowanej przez Martynę włożył w to wszystko dużo serca – mówiła posłanka Agnieszka Hanajczyk.

Martyna Stasiak mówiła, że sukces akcji jest w głównej mierze zasługą mieszkańców Kutna, jednak co ciekawe w tym roku wszystko wsparli także przedstawiciele innych miast – Zgierza, czy Aleksandrowa Łódzkiego.

Na facebooku opublikowano około 60 listów od pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej i podopiecznych Hospicjum. Po kilku godzinach wszystkie listy znalazły osoby, które postanowiły spełnić zawarte w nich życzenia.

- Jestem bardzo zadowolona i bardzo się cieszę. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przygotowali te paczki. Dziękuję też za uśmiechy w momencie przekazywania prezentów, za dobre słowo, które jest bardzo ważne szczególnie w tym trudnym roku. Rok temu prezenty trafiły tylko do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Oporowskiej. W tym roku obdarowujemy DPS przy ulicy Krzywoustego i Hospicjum Kutnowskiego – mówiła Martyna Stasiak.

Inicjatorka akcji podziękowała też wszystkim osobom, które udostępniły miejsca do organizacji zbiórek. 

W paczkach znalazły się m.in. owoce, słodycze, kosmetyki i drobne upominki. W sumie około 100 prezentów trafiło w ręce nieco ponad 70 osób.

Po spotkaniu z dziennikarzami część paczek została przeładowana do auta Starostwa Powiatowego w Kutnie, którego kierowca zawiózł je do DPS przy ul. Krzywoustego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)