Reklama

Reklama

Wybuchowe znaleziska rolników. Wykopali pociski z czasów II wojny światowej!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wybuchowe znaleziska rolników. Wykopali pociski z czasów II wojny światowej! - Zdjęcie główne

W trakcie prac polowych, rolnicy wykopali pociski artyleryjskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sezon prac polowych powoduje, że można natknąć się na niebezpieczne znaleziska. W ubiegłym tygodniu, podczas prac polowych, dwóch rolników wykopało pociski artyleryjskie z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów. - Uważajmy na niewybuchy i w przypadku ich znalezienia pamiętajmy, by zachować ostrożność i zadzwonić na numer 112 - apelują stróże prawa.

Reklama

Oba zgłoszenia wpłynęły z powiatu łowickiego. Pierwsze, 22 września, o godzinie 11.20 z Wicia, a kolejne 23 września tuż po godzinie 12-tej z Urzecza. Na miejsce pojechali łowiccy policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego i ustalili, że były to pociski artyleryjskie pochodzące z okresu II Wojny Światowej.

W związku z tym, powiadomieni zostali saperzy z tomaszowskiej jednostki wojskowej. Policjanci zabezpieczyli miejsce znalezisk do czasu przybycia wyspecjalizowanego patrolu saperskiego. Wojskowi fachowcy zabrali niebezpieczne "pamiątki" na poligon, aby tam je zdetonować.

- Pamiętajmy, że niewybuchy mimo upływu lat są nadal niebezpieczne i w każdej chwili mogą eksplodować. Takie znalezisko należy wyraźnie oznaczyć i natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Do czasu przyjazdu policjantów oczekujemy w bezpiecznej odległości, pilnując, aby nikt nie zbliżał się do niewybuchu - apeluje nadkom. Urszula Szymczak, oficer prasowa łowickiej policji.

Info: KPP w Łowiczu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy