Reklama

[WYDARZENIE ROKU] Znamy finałową dziesiątkę! Teraz ostatnie głosowanie!

Opublikowano:
Autor:

[WYDARZENIE ROKU] Znamy finałową dziesiątkę! Teraz ostatnie głosowanie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami pierwsza runda głosowania na Wydarzenie Roku 2017. Kto przeszedł do finału...?

Nie pozostawiliście wątpliwości! W pierwszej rundzie bezkonkurencyjna okazała się I edycja akcji Motomikołaje, która zdobyła aż 309 głosów. Na podium znalazła się jeszcze VIII edycja Odysei Historycznej (189) oraz ex aequo Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP i akcja "Łączy nas jeden cel" (po 159 głosów).

Jako redakcja po długich naradach postanowiliśmy uzupełnić listę o:

 • 5 mln na remont SOR-u. Dlaczego? Bo Szpitalny Oddział Ratunkowy o remont prosi się od kilku, jeśli nie kilkunastu lat. Ku uciesze wszystkich kutnowskich pacjentów inwestycja wreszcie zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia, którego wartość opiewa na ponad 5 mln. zł. Remont obejmie budynek SOR-u, podjazd dla karetek wraz z jego zadaszeniem, zostanie zakupione nowe wyposażenie i sprzęt medyczny, a także wybudowana zostanie droga wewnętrzna do lądowiska dla helikopterów. Jest to znaczące wydarzenie, które trwale zapisze się w historii Kutna.
 • Wizyta Normana Daviesa na zaproszenie MiPBP. Dlaczego? Bo jest to światowej sławy naukowiec, dodatkowo jak na obcokrajowca wyjątkowo szeroko zajmujący się historią Polski. Biblioteka prawdopodobnie musiała poważnie stanąć na głowie, by ściągnąć go do Kutna, a co ważniejsze - spotkanie nie odbyło się dla wąskiego grona zainteresowanych - mieszkańcy stawili się na nie tak tłumnie, że trzeba było wynajmować salę widowiskową Kutnowskiego Domu Kultury. Strzał w dziesiątkę.
 • XIII Festiwal Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”. Dlaczego? Jest to festiwal na skalę ogólnopolską, co roku gości wspaniałych młodych artystów, którzy zatracają się w twórczości Jeremiego Przybory. W roku 2017 w ramach festiwalu zaśpiewała wszystkim znana Hanna Banaszak, a zwycięzcą po raz pierwszy w historii został kutnianin - Michał Dudkowski.

Do drugiego etapu przeszły więc:

 1. I edycja akcji Motomikołaje - 309
 2. VIII edycja Odysei Historycznej - 189
 3. Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP - 159
 4. Akcja "Łączy nas jeden cel" - 159
 5. V edycja festiwalu rockowego Rock&Rose Fest - 144
 6. Jacek Kurnatowski mistrzem „Jaka to melodia?” - 143
 7. parkrun Kutno - 142
 8. 5 mln złotych na remont SOR-u
 9. Wizyta Normana Daviesa na zaproszenie MiPBP
 10. XIII Festiwal Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”

Teraz, w drugim etapie, do końca miesiąca, wszyscy, również ci, którzy nie korzystają z Facebooka, mogą głosować - tym razem już na tylko jedną pozycję. Wygra to wydarzenie z 2017 r., które do końca miesiąca zbierze najwięcej głosów. Do dzieła!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE