Reklama

Reklama

Wzrost opłat za odbiór odpadów w Kutnie. Ile wyniosą po zmianach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Wzrost opłat za odbiór odpadów w Kutnie. Ile wyniosą po zmianach? - Zdjęcie główne

Wzrost opłat za odbiór odpadów w Kutnie. Ile wyniosą po zmianach? | foto poglądowe/archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta Kutno informuje o wzroście stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jak podkreślają władze, taka decyzja wynika m.in. z obecnego poziomu inflacji oraz wzrastających kosztów paliw i energii. Ile dokładnie wyniosą te opłaty po podwyżkach?

Reklama

Od 1 stycznia 2023 r. należna stawka opłaty wynosi 37 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, jeżeli odpady są zbierane w sposób selektywny. Jeśli właściciel nieruchomości nie wypełnia jednak tego obowiązku, zapłaci więcej - 74 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

- Przyczyną podjęcia niniejszej uchwały były rosnące koszty odbioru i zagospodarowania odpadów, wynikające z obecnego poziomu inflacji, wzrastających kosztów paliw i energii oraz kosztów pracy - informuje magistrat.

Podkreślono jednak, że istnieje możliwość zmniejszenia opłaty. Dotyczy to właścicieli budynków jednorodzinnych, kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym. W takim przypadku właściciel zapłaci o 4 zł mniej od każdego mieszkańca. 

Opłatę należy uiszczać bez wezwania, w terminach do 15 dnia każdego miesiąca, za miesiąc poprzedni w kasie Urzędu Miasta Kutno lub na indywidualny numer rachunku bankowego. 

Pierwszą opłatę, według nowej stawki, należy uiścić do 15 lutego 2023 r.

- Równocześnie przypominamy, że w przypadku zaistnienia zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (np. liczby osób zamieszkującej nieruchomość), właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację, w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana - zaznacza urząd miasta.

Więcej informacji o systemie odbioru odpadów w Kutnie oraz harmonogram odbioru śmieci na 2023 rok znajdziecie TUTAJ.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy