Reklama

Reklama

X Mikołajkowy Turniej Scrabble w Warszawie

Opublikowano: pon, 18 gru 2017 09:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 9-go grudnia, w sobotni, lekko mroźny poranek, około godziny 7:00 wyjechał z Kutna autokar z 29 scrabblistami i ich opiekunami. Celem wyprawy był X Mikołajkowy Turniej Scrabble zorganizowany przez firmę Mattel i Polską Federację Scrabble w Zespole Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie.

Reklama

Warunkiem uczestnictwa była przynależność szkoły do Ogólnopolskiego Programu „Scrabble w szkole”. Na turniej przybyło 58 zawodników. Wśród nich znaleźli się: Jakub Rojewski, Marcin Strzelec, Ewa Matczak, Szymon Kałębasiak, Wiktor Rojewski, Sabina Kucharczyk, Maja Augustynowicz, Klaudia Sieradzan, Oliwia Materka i Julia Balińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie pod opieką Małgorzaty Sieradzon i Renaty Chodorowskiej. Szkołę Podstawową nr 4 w Kutnie reprezentowali: Julia Baranowska, Oliwier Adamczewski, Sandra Włodarska, Emil Milas, Zuzanna Piotrowska, Kacper Pawłowski, Eliza Kosko, Julia Grońska, Oliwia Różańska i Zuzanna Skrzynecka pod opieką Moniki Lubasińskiej. Drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie tworzyli: Julia Tulińska, Grzegorz Zawadzki, Olga Baranowska, Dominik Witczak, Martyna Witczak, Natalia Zając, Andrzej Tomes, Jakub Krysiak i Nikola Florczak z opiekunem Wiesławem Zwaryczem.

To wyjątkowa impreza, różniąca się od innych rozgrywek organizowanych w ciągu roku. Ideą tego turnieju jest przede wszystkim zapewnienie uczestnikom dobrej zabawy w magicznej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie ma podziału na kategorie wiekowe – przy scrabblowej planszy spotykają się gracze, którzy dopiero rozwijają swoją pasję z partnerami bardziej zaawansowanymi i gotowymi podzielić się doświadczeniem. Turniej Mikołajkowy gwarantuje możliwość sprawdzenia, jak wiele się już nauczyli, mobilizację do dalszego doskonalenia oraz integrację.

Rozegrano 3 rundy z kojarzeniem połówkowym i 20 minutami dla gracza na partię. Sędziował Rafał Wesołowski. W tegorocznej edycji turnieju zwyciężyła Natalia Mówka z SP 98 w Warszawie przed Krzysztofem Tomczakiem z Zespołu Szkół Nr 3 w Kutnie, absolwentem Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie (opiekun – Magdalena Golonka). Trzecie miejsce zajęła Monika Mocarska z SP 141 w Warszawie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali świąteczne upominki i dyplom uczestnictwa. Wyjazd był zorganizowany w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)