Reklama

Reklama

Z regionu: 39-latek bestialsko znęcał się nad przygarniętymi psami. Trzy z nich zabił

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Zgierz

Z regionu: 39-latek bestialsko znęcał się nad przygarniętymi psami. Trzy z nich zabił - Zdjęcie główne

Mieszkaniec naszego regionu znęcał się nad zwierzętami. Zabił trzy psy, jednego udało się uratować | foto KPP Zgierz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratura Okręgowa w Łodzi informuje o tymczasowym aresztowaniu 39-latka z naszego województwa. Mężczyzna miał znęcać się ze szczególnym okrucieństwem nad 4 psami i zabić 3 z nich. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

W grudniu br. do policji dotarły informacje wskazujące na podejrzenie stosowania przez 39-letniego mieszkańca Ozorkowa szczególnie drastycznej przemocy w stosunku do psów, które przygarnął. Trzy z nich mężczyzna miał w brutalny sposób zabić.

- W następstwie podjętych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgierzu czynności,  te informacje niestety znalazły potwierdzenie.  Jak ustalono, od września 2022r. mężczyzna był w posiadaniu kolejno łącznie 4 psów – trzech mieszańców i Beagla. Większość z nich wziął w odpowiedzi na ogłoszenia internetowe - informuje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Zebrane dowody wskazują, że będąc pod wpływem alkoholu, kopał i bił posiadane zwierzęta różnymi przedmiotami, a także rzucał nimi.

"Bił je młotkiem, kijem bejsbolowym i pogrzebaczem, a także kopał, dusił  i uderzał nimi o ściany" - informuje policja. W ten sposób mężczyzna uśmiercił trzy psy. Szczątki dwóch z nich odnalezione zostały w pobliżu miejsca zamieszkania 39-latka. 

- W wyniku przeprowadzonych oględzin i sekcji stwierdzono u nich liczne złamania. Podczas oględzin mieszkania zajmowanego przez mężczyznę ujawniono ślady biologiczne – prawdopodobnie zwierzęcej krwi - dodaje Prokuratura.

Ostatniego z posiadanych przez niego  psów - Beagla - udało się uratować. Trafił z licznymi obrażeniami do poprzedniej właścicielki i wymaga opieki weterynaryjnej.  

39-latek został już zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 4 psami i zabicia 3 z nich. To jednak nie wszystko.

- Ponadto podejrzany jest o znęcanie się nad partnerką i kierowanie wobec niej gróźb, w celu zmuszenia do niepowiadamiania organów ścigania o znęcaniu się przez niego nad zwierzętami. Podczas przesłuchania potwierdził jedynie stosowanie przemocy w stosunku jednego z psów - informuje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Mężczyzna był już wcześniej karany. 10 grudnia został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Info: Prokuratura Okręgowa w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy