- Temat konferencji jest bardzo poważny i trudny, ale musimy w końcu zacząć o nim publicznie rozmawiać. Niestety przemoc wciąż wzrasta w statystykach, a zachowania przemocowe są powielane z pokolenia na pokolenie – mówiła podczas otwarcia wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.
Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, który znajduje się przy ul.Oporowskiej, jest miejscem gdzie mieszkańcy powiatu kutnowskiego mogą znaleźć pomoc w wielu sytuacjach kryzysowych. O działaniach podejmowanych przez punkt mówiła podczas swojej prelekcji Monika Przedwojska. Zastraszone, zniewolone ofiary często latami skrywają fakt przemocy przed światem zewnętrznym. Aby móc wdrożyć skuteczne działania pomocowe, najpierw musimy nauczyć się rozpoznawać symptomy przemocy, o czym szeroko opowiedziała podczas swojej prelekcji Iwetta Majewska, psycholog i pracownik Punktu Interwencji Kryzysowej.
- Poza codziennym wsparciem psychologicznym i instytucjonalnym, w Punkcie Interwencji Kryzysowej stworzyliśmy również grupę wsparcia dla kobiet, gdzie od początku listopada, co środę, kobiety spotkają się wspólnie rozmawiając o swoich problemach – mówiła wicestarosta.
Najbardziej bezbronne wobec przemocy są dzieci, które nie tylko cierpią tu i teraz, ale często też w przyszłości powielają schemat z własnego dzieciństwa. O tym, jak skutecznie pomóc dziecku krzywdzonemu powiedziała podczas swojej prelekcji Izabela Banasiak z Ośrodka Wsparcia PO-MOC.
- Pierwsza konferencja nie była ostatnią konferencją w zakresie przemocy, kolejna już za parę miesięcy. Tymczasem od stycznia ruszamy z kolejnymi działaniami Powiatu, które w ramach cyklu pięciu spotkań z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przybliżą temat świadomego i mądrego rodzicielstwa - podkreśliła wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, kończąc konferencję.
Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.