Reklama

Reklama

Za nami I Powiatowa Konferencja "Stop Przemocy". "Od stycznia ruszamy z kolejnymi działaniami" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się pierwsza powiatowa konferencja „Stop Przemocy” zorganizowana przez Powiat Kutnowski i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

Reklama

- Temat konferencji jest bardzo poważny i trudny, ale musimy w końcu zacząć o nim publicznie rozmawiać. Niestety przemoc wciąż wzrasta w statystykach, a zachowania przemocowe są powielane z pokolenia na pokolenie – mówiła podczas otwarcia wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, który znajduje się przy ul.Oporowskiej, jest miejscem gdzie mieszkańcy powiatu kutnowskiego mogą znaleźć pomoc w wielu sytuacjach kryzysowych. O działaniach podejmowanych przez punkt mówiła podczas swojej prelekcji Monika Przedwojska. Zastraszone, zniewolone ofiary często latami skrywają fakt przemocy przed światem zewnętrznym. Aby móc wdrożyć skuteczne działania pomocowe, najpierw musimy nauczyć się rozpoznawać symptomy przemocy, o czym szeroko opowiedziała podczas swojej prelekcji Iwetta Majewska, psycholog i pracownik Punktu Interwencji Kryzysowej.

- Poza codziennym wsparciem psychologicznym i instytucjonalnym, w Punkcie Interwencji Kryzysowej stworzyliśmy również grupę wsparcia dla kobiet, gdzie od początku listopada, co środę, kobiety spotkają się wspólnie rozmawiając o swoich problemach – mówiła wicestarosta.

Najbardziej bezbronne wobec przemocy są dzieci, które nie tylko cierpią tu i teraz, ale często też w przyszłości powielają schemat z własnego dzieciństwa. O tym, jak skutecznie pomóc dziecku krzywdzonemu powiedziała podczas swojej prelekcji Izabela Banasiak z Ośrodka Wsparcia PO-MOC.

- Pierwsza konferencja nie była ostatnią konferencją w zakresie przemocy, kolejna już za parę miesięcy. Tymczasem od stycznia ruszamy z kolejnymi działaniami Powiatu, które w ramach cyklu pięciu spotkań z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przybliżą temat świadomego i mądrego rodzicielstwa - podkreśliła wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, kończąc konferencję.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy