Reklama

Zamykają przychodnię w Kutnie. "Zły stan sanitarno-higieniczny"

Opublikowano:
Autor:

Zamykają przychodnię w Kutnie. "Zły stan sanitarno-higieniczny" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pacjenci należący do NZOZ Profilaktyka Medyczna przy ul. Krośniewickiej w Kutnie będą musieli zmienić przychodnię, bowiem wkrótce przestanie ona funkcjonować. Placówka wystąpiła z wnioskiem o likwidację w związku z decyzją sanepidu o złym stanie sanitarno-higienicznym. Co było nie tak?

Przychodnia, o której mowa, zostanie zamknięta wraz z końcem miesiąca na skutek wniosku o jej likwidację. NZOZ Profilaktyka Medyczna w połowie października sama wystąpiła z prośbą o rozwiązanie umowy do wojewódzkiego NFZ, na co łódzki oddział wyraził zgodę.

- 25 października do ŁOW NFZ wpłynęło pismo o rozwiązanie umowy w części dotyczącej filii na ul. Krośniewickiej 41, w związku z decyzją Sanepidu o złym stanie budynku przychodni. Rozwiązanie nastąpi za porozumieniem stron z dniem 30 listopada - poinformowała nas Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ.

Decyzja kutnowskiego sanepidu dotyczyła złego stanu sanitarno-higienicznego poczekalni i stolarki drzwi do gabinetu lekarskiego. Jak informuje nas Celina Marciszewska z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kutnie, decyzja nakazywała doprowadzenie do właściwego stanu technicznego ww. rzeczy do dnia 31 grudnia tego roku.

Przychodnia zamiast wykonać decyzję sanepidu, rozwiązała umowę z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z czym pacjenci będą zmuszeni zarejestrować się w innym ośrodku zdrowia. Będą oni obsługiwani w przychodni przy ul. Wyszyńskiego 14.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE