Reklama

Zapadła ważna decyzja ws. połączeń na tej trasie. Pociągi zawieszone na okres wakacji

Opublikowano:
Autor:

Zapadła ważna decyzja ws. połączeń na tej trasie. Pociągi zawieszone na okres wakacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prace infrastrukturalne na kutnowskiej stacji kolejowej przyczyniły się do zawieszenia połączeń Polregio relacji Łódź – Toruń oraz jednej z dwóch par pociągów na trasie Kutno - Toruń. Co więcej, w przypadku nieodwołanych kursów, pasażerowie muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami, m.in niemal godzinną przesiadką.

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl, na wrzesień zaplanowano uruchomienie nowego połączenia z Łodzi Kaliskiej do Gdyni Głównej. Łącznik do pociągu TLK „Kociewie” ma poprawić ofertę m.in. na odcinku Łódź – Kutno – Toruń Główny. Najpierw jednak z rozkładu znika na najbliższe miesiące kilka istotnych kursów łączących te miasta. Decyzję w tej sprawie podjęły samorządy województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.

Jak mówi z rozmowie z rynek-kolejowy.pl, Dominik Lebda, rzecznik prasowy spółki Polregio, wstrzymanie przewozów jest jedynie czasowe i wiąże się z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe na linii nr 16. Na trasie z Łodzi do Kutna przewoźnik uruchamia obecnie jedynie dwie pary pociągów z Łodzi Kaliskiej do Torunia Głównego.

Na tym jednak nie koniec. Na wniosek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i za zgodą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, w terminie od 14 czerwca do 29 sierpnia, jedna z dwóch par kursów została odwołana także na odcinku Kutno – Toruń Główny. Drugi z kursów realizowany będzie w skróconej relacji z Kutna do Torunia. Połączenia będą skomunikowane z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Do końca czerwca na odcinku Łódź – Kutno pasażerowie korzystają z autobusowej komunikacji zastępczej, w zamian za jedną parę nieodwołanych kursów. Czas przejazdu wynosi jednak aż 2,5 godziny.

W lipcu pasażerowie napotkają na inny problem, mianowicie godzinną przesiadkę w Kutnie. Z Łodzi dotrą tam bowiem o 10:41, do stronę Torunia wyjadą natomiast o 11:39.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE