Reklama

Reklama

Zapowiadają siarczyste mrozy! Jest apel dotyczący zwierząt. "Na pewno będą zamarzać!"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zapowiadają siarczyste mrozy! Jest apel dotyczący zwierząt. "Na pewno będą zamarzać!" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z mrozami, jakie nastały i ostrzeżeniami pierwszego stopnia wydanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wskazującymi, że w niektórych województwach temp. spadnie nawet do -20 stopni fundacje prozwierzęce apelują o zwrócenie uwagi na zwierzęta.

Reklama

- Dzisiejszej nocy z pewnością będą zamarzać zwierzęta, zwłaszcza psy i koty pozostawione bez należytej opieki ze strony człowieka - wskazuje facebookowy profil W imieniu zwierząt i przyrody - głosem adwokatki. - W związku z zapowiadanym dużym mrozem w nocy przypominamy o zabezpieczeniu zwierząt zagrożonych zamarznięciem, zwłaszcza domowych. Opiekunowie - zapewnijcie im bezpieczne schronienie w ciepłym pomieszczeniu, a ci z Państwa, którzy wiedzą o zwierzętach, które przebywają w złych warunkach, szczególnie psach na łańcuchach pozostawionych na zewnątrz lub kotach bez schronienia, zgłoście to na nr 112, policji, straży gminnej lub do organizacji ochrony zwierząt - apelują stowarzyszenia na rzecz zwierząt.

Przypomnieć należy, że przepisy prawa wprost stanowią o obowiązku ciążącym na opiekunie każdego zwierzęcia domowego, by zapewnił zwierzęciu pomieszczenie chroniące przed mrozami i opadami (art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt). Stanowią, że ten, kto dopuszcza, by zwierzę znajdowało się w warunkach atmosferycznych zagrażających jego zdrowiu lub życiu, popełnia przestępstwo znęcania się nad zwierzętami (art. 6 ust. 2 pkt 17 u.o.z.). Takie zwierzę zgodnie z prawem powinno być niezwłocznie odebrane.

Szczegółową instrukcję ratowania zwierząt zimą znaleźć można TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy