Reklama

Zbigniew Burzyński o strajku nauczycieli: ''Nie ma podstaw do przeszkadzania''

Opublikowano:
Autor:

Zbigniew Burzyński o strajku nauczycieli: ''Nie ma podstaw do przeszkadzania'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku ze strajkiem nauczycieli, którzy w poniedziałek najprawdopodobniej nie przyjdą do pracy, miasto przygotowało się na niedogodności, o czym pisaliśmy TUTAJ. List do mieszkańców wystosował także prezydent Zbigniew Burzyński. Poniżej jego treść:

Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie wychowanków i uczniów kutnowskich szkół i przedszkoli,

zapowiadany strajk nauczycieli wywołuje wśród rodziców, mieszkańców, a także u osób kierujących oświatą w Kutnie emocje i obawy o funkcjonowanie szkół i przedszkoli, szczególnie o zapewnienie opieki wychowankom i uczniom, którzy nie mogą skorzystać z innych form opieki w dniach powstrzymywania się od pracy nauczycieli.

Jednak musimy pamiętać, że nauczyciele - tak jak inne grupy zawodowe - mają ustawowe prawo do wyrażania swojego niezadowolenia z aktualnych warunków pracy i wynagrodzenia poprzez różne formy, w tym także poprzez strajk. Wobec zastosowania przez Związek Nauczycielstwa Polskiego wszelkich procedur wynikających z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, Prezydent Miasta nie ma podstaw do przeszkadzania w prowadzonych zgodnie z przepisami prawa formach wyrażania niezadowolenia. Zapowiadany na dzień 8 kwietnia strajk musi odbyć się ze wszelkimi konsekwencjami istniejącego sporu środowiska nauczycielskiego z Rządem.

Miasto Kutno, tak jak zdecydowana większość samorządów nie jest stroną tego sporu, jednak mając świadomość konsekwencji jakie niesie powstrzymanie się od pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, władze Miasta podjęły szereg działań mających na celu ich minimalizowanie.

Chciałbym poinformować Państwa, iż od dłuższego już czasu, władze samorządowe ściśle współpracują z dyrektorami szkół i przedszkoli w zakresie analizowania aktualnych i ewentualnych trudności jakie mogą wystąpić w związku z akcją strajkową.

Wszyscy dyrektorzy na bieżąco są informowani w kwestiach związanych z akcją protestacyjną, szacują możliwe do wystąpienia sytuacje kryzysowe i wspólnie zastanawiamy się, jak je rozwiązać mając na uwadze dobro dzieci i młodzieży. Zbierane są informacje od rodziców o możliwościach (lub ich braku) pozostawienia dzieci pod opieką rodziców bądź innych członków rodziny w domu na czas trwającego w szkołach i przedszkolach protestu. Prezydent Miasta, w miarę potrzeb, wyasygnuje środki finansowe na zatrudnienie dodatkowych osób do sprawowania opieki nad dziećmi w związku z podjęciem akcji strajkowej przez wszystkich, czy też większość nauczycieli w danej szkole lub przedszkolu.

O bieżącej sytuacji i kolejnych krokach będziemy wspólnie z dyrektorami szkół i przedszkoli informować Państwa, między innymi poprzez strony internetowe szkół, dzienniki elektroniczne oraz tablice ogłoszeń w szkołach i przedszkolach. Dlatego uprzejmie proszę o śledzenie informacji kierowanych do Państwa przez dyrektorów.

Szanowni Państwo,

mam nadzieję, iż zgodna współpraca, cierpliwość i wyrozumiałość pomogą nam wszystkim sprostać wyzwaniom, które staną przed nami w tym trudnym czasie.

Zbigniew Burzyński
Prezydent Miasta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE